22.7 C
Konya
Cuma, Haziran 14, 2024

Karatay, modern bir kültür merkezine kavuşuyor

Başkan Hasan Kılca; “Cumhurbaşkanımız, Liderimiz Sayın Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere değerli bakanlarımızın, valimizin, genel başkan yardımcımızın, milletvekillerimizin, belediye başkanlarımız ile teşkilatlarımızın gayretleri; hemşehrilerimizin dua ve destekleri sayesinde Karatayımız bugüne kadar birçok güzel hizmetle buluştu. Bizler de bu zengin ve köklü mirasın emanetçileri olarak; Karatay’ımıza ve şehrimize hizmetkâr olma gayretiyle tamamlanan her hizmetin hemen ardından yeni bir projeye başlıyor, projelerimizi ivedilikle bitirmek için çalışıyoruz. Çünkü AK Parti Belediyeciliğinde, Konya Modeli Belediyecilikte hep üretmek ve vatandaşımızın mutluluğuna, refahına ve hayatına katkı sunmak vardır. Kimileri sadece laf üretir, kimileri de işte böyle iş üretir, hizmet yapar. Bizler, laf üstüne laf koyanlardan değil, taş üstüne taş koyanlardan olmayı kendimize şiar edindik. Çünkü biz; Karatay’ımızın, Konyamızın ve şu güzel ülkemizin her taşını, toprağını, havasını ve suyunu bir başka seviyoruz. Bize düşen, bu sorumlulukla harekete geçmek ve Karatay’ın her bir noktasına hizmet ulaştırmaktır. Göreve geldiğimiz günden bu yana ilçemizin ve hemşehrilerimizin omuzlarımıza yüklediği kıymetli sorumluluğun hakkını vermeye çalıştık. Biz Karatay’a aşığız. Biz Karatay’ımızın dertlisiyiz” dedi.

KARATAY’IMIZ MODERN BİR TESİSE DAHA KAVUŞUYOR

Son 4 yılda da neredeyse her güne bir proje ve yatırım sığdırdıklarını aktaran Hasan Kılca, bugün itibariyle Karatay için 136’ncı temel atma programlarını gerçekleştirdiklerini belirterek sözlerini şöyle tamamladı; “Geçtiğimiz hafta, önce belediye olarak yapımını tamamladığımız İsmil Çarşı ve Ekmek Fırın’ımız ile Hacısadık Sosyal Tesisi’nin açılışını yaptık. Ardından Büyükşehir Belediyemiz ile birlikte Sedirler Köprülü Kavşağı’nın temelini attık. Pazartesi günü ise Türkiye’nin en büyük, Konyamızın ise ilk Engelsiz Yaşam Merkezi’nin temelini attık. 120 milyon liraya mal olacak merkezimizi inşallah kısa sürede tamamlayarak özel bireylerimiz ve ailelerinin istifadesine sunacağız inşallah. Dün de Sayın Cumhurbaşkanımız Konyamız için onlarca yatırımın açılışını gerçekleştirdi. Bugün ise ilçemizin bir başka ihtiyacı olan Karatay Kültür Merkezi’mizin temelini atıyoruz. Karatay Kültür Merkezi, 4 bin 100 metrekare inşaat alanından oluşuyor. Merkezimizi 103 milyon liraya mal edeceğiz. Sanatsal sergilerin düzenlenebileceği bir sergi salonu, toplantı ve nikah salonlarından oluşan kompleks projemizi ilçemize ve şehrimize kazandırdığımız için mutluyuz. Karatay Halk Kütüphanemizin yer teslimini yapıyoruz. Akçeşme Mahallemizdeki çalışmalarımızla burayı yeniden ayağa kaldıracağız. Kadim ilçemiz Karatay’ımızı daha da zenginleştireceğiz. Hemşehrilerimiz her şeyin en iyisini hak ediyor. Hemşehrilerimizin hayatlarının her anlarında en iyi hizmeti sunmaya devam edeceğiz. İnsanımız kadar, medeniyetimiz kadar güzel şehirler imar etmek için, tam kadro milletimizin hizmetinde olacağız.”

PEK ÇOK MUHALEFET BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNİN YAPAMADIĞI HİZMETLERİ KARATAY BELEDİYEMİZ YAPIYOR

AK Parti Karatay İlçe Başkanı Mehmet Genç; “Toplu açılış töreni ve miting için Konyamıza gelen Sayın Cumhurbaşkanımızı en iyi şekilde karşıladık ve mutlu bir şekilde uğurladık. Bu vesileyle herkese teşekkür ediyorum. Artık seçimlerin son virajındayız ve inşallah tüm milletvekili adaylarımızı Ankara’ya göndereceğiz. Sayın Cumhurbaşkanımızı da yine en güçlü şekilde yeniden seçeceğiz inşallah. Karatay Belediye Başkanımız ilçemize yapılanları anlattı. Karatay Belediyemiz, sadece son birkaç gün içinde birçok muhalefet büyükşehir belediyesinin dahi yapamayacağı hizmetleri gece gündüz demeden halkımızın hizmetine sundu. Karatay Belediye Başkanımız ve ekibine bu gayretli çalışmaları için teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

KARATAY KADİM BİR BÖLGE VE BURANIN İHYASI İÇİN BİRÇOK YATIRIMLAR YAPILIYOR

AK Parti Konya Milletvekili Adayı Mehmet Baykan da dün Kılıçarslan Şehir Meydanı’nı dolduran Konyalılara teşekkür ederek konuşmasına başladı. Mehmet Başkan şunları aktardı; “AK Parti Kadrolarının işi gücü icraat ve halkın menfaatine uygun hizmetler yapmaktır. Karatay Belediyemizin bugün 136’ncı temel atma törenini gerçekleştirmesi de bunun açık bir göstergesi aslındı. Bu bölge, kadim ve Konya’yı Konya yapan bir bölge. Buranın yeniden ihyası için Büyükşehir Belediyemiz ve Karatay Belediyemizin çok kıymetli ve önemli gayretleri var. Bu şehir önemli, dinamikler ve insanı önemli. Ne mutlu ki bize bu şehirde doğmuşuz ve bu güzel şehre hizmet ediyoruz. Karatay Belediyemizin kültür, sanat ve nikah hizmetlerini daha iyi yapabileceği bu merkezin hayırlı olmasını diliyorum.

BÖLGEYE YAKIŞIR HARİKA BİR PROJE

AK Parti Konya Milletvekili Adayı Meryem Göka ise, “Karatay’ın bu güzel merkeze ihtiyacı vardı. Bölgeye yakışır harika bir proje. Cumhurbaşkanımız liderliğinde hemen hemen her gün temel atmalarda, açılışlarda veya hizmet alım programlarındayız. Türkiye bir şahlanış döneminde. Biz aslında sadece kendimizle yarışıyoruz. Konyamız dünyanın önemli şehirlerinden birisi. Şu ana kadar yapılanların yanında daha güzel yatırımlar için herkes elinden geleni yapıyor. Karatay Belediyemiz de bu konuda son derece gayretli. Belediyemizin bu hizmetlerinin devamını diliyorum. Karatay Kültür Merkezi’nin de ilçemize ve insanımıza hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.

Konuşmaların ardından Aziziye Mahallesi’ne kazandırılacak Karatay Kültür Merkezi’nin temeli, protokol üyelerinin katılımıyla dualar eşliğinde atıldı.

Benzer Haberler

Sosyal Medya

10,211BeğenenlerBeğen
3,912TakipçilerTakip Et
1,251AboneAbone Ol
- Advertisement -spot_img

Son Haberler