28.7 C
Konya
Perşembe, Temmuz 18, 2024

İngiltere Turistik Vize

İngiltere turistik vize işlemleri için seyahat tarihinizden üç ay öncesine kadar standart turist vizesine başvurabilirsiniz. Olumlu veya olumsuz bir karardan sonra üç hafta içinde vize başvurunuzla ilgili bildirim alacaksınız. Standart bir turist vizesi, Birleşik Krallık'ta 6 aya kadar kalmanıza izin verir. Kendi kendine tedavi için Birleşik Krallık'a seyahat ediyorsanız 11 ay. Bir araştırma projesi yapmayı seçenler, İngiltere'de 12 ay kalabilirler. İngiltere'yi düzenli olarak veya uzun bir süre ziyaret etmeniz gerektiğini kanıtlayabilirseniz, 2, 5 veya 10 yıllık vizeye de başvurabilirsiniz. Birleşik Krallık'a her girişinizde 6 aya kadar kalabilirsiniz.

 

 İngiltere Vize ve Göçmenlik Dairesi tarafından belirlenen Türkiye'nin 7 farklı ilinde bulunan aracı kurumları arar. Turist vizesine başvurduysanız ülkeye ticari amaçla giriş yapamazsınız. İngiltere turistik vize alabilmek için pasaportunuzun en az 6 ay geçerlilik süresi ve 2 boş sayfası olmalıdır.

 

İngiltere'ye turistik bir seyahat planlıyorsanız almanız gereken İngiltere turist vizesi başvuru aşaması birkaç adımdan oluşmaktadır. İngiltere turist vizesi başvurusu, İngiltere Büyükelçiliği tarafından belirlenen resmi web sitesinde kayıt işlemi ile başlar. Burada kendi hesabınızı oluşturabilirsiniz. Gerekli kayıtları tamamladıktan sonra bir sonraki adıma geçebilirsiniz. Vize başvuru adresinize kayıt olduktan sonra hangi vize formunun ziyaret amacınıza uygun olduğunu belirlemeniz ve uygun formu doldurmanız gerekmektedir. Bu form İngilizce olarak doldurulmalı ve ziyaretinizin amacı ve başvurduğunuz Birleşik Krallık vizesinin türü gibi bilgileri içermelidir. Bu doldurulmuş Birleşik Krallık Turist Vizesi Başvuru Formunu imzalayarak, verdiğim bilgilerin doğru olduğunu onaylıyorum. İngiltere Turist Vizesi başvuru sürecindeki bir sonraki adım, ilgili İngiltere Vize Merkezinden randevu almaktır. İkamet ettiğiniz yere rezervasyon işlemine başlamak iyi bir fikir olacaktır. Hazır olan, turist vizesi için gerekli belgeleri ibraz edebilirsiniz. Biyo metrik veriler sistem tarafından henüz işlenmemişse de bu işlem yapılmalıdır.

 

İhtiyacınız olan İngiltere Turistik vize belgelerini almadan önce, ne tür bir vize almak istediğinize karar vermelisiniz. Seyahat amacıyla vize başvurusu yapılması vize almayı kolaylaştıran unsurlardan biridir. İngiltere Turistik vize için gereken prosedürlere ek olarak konsolosluk görevlileri gerekli gördükleri takdirde ek evrak talep edebilirler. 6 ay geriye dönük, cari tarih itibarıyla minimum 11.000 TL bakiyeyi gösteren banka hesap özeti. Banka ekstrenizin her sayfasında imza ve kaşe olması ve imzalayan banka çalışanının imza sirkülerinin de bulunması gerekmektedir. İngiltere vize ücretleri alacağınız vize türüne göre değişiklik göstermektedir. Vizenizin süresi de ücreti etkileyen faktörlerden biridir.

 

İngiltere vize başvurusu için gerekli evraklar her vize kategorisi için ayrı ayrı işlenmesi gereken evraklardır. Seyahatin amacı, kişinin mesleki durumu, maddi durumu evrakların düzenlenmesinde ana unsurlardır. İngiltere Turistik vize için başvururken en önemli belgelerden biri online vize başvuru formunu doldurmaktır. Bu nedenle uygulamadaki hatalar veya yanlış bilgiler olumsuz sonuçlara yol açabilir. Bu gibi durumları ortadan kaldırmak için vize başvuru formları uzman ekibimiz tarafından doldurulmaktadır. Birleşik Krallık vize başvurusu talep edildiği gibi gönderilmezse veya belgeler forma girilen bilgileri doğrulamazsa, bir bireyin Birleşik Krallık vize başvuru süreci reddedilebilir. Görevliler ile konuşarak başvurunuzu gerçekleştirin ve İngiltere Konsolosluğu işleminizi kesintiye uğramadan, zaman ve para kaybı yaşamadan tamamlayın.

 

İngiltere turistik vize işlemlerine başvururken en sık sorulan sorulardan biri vize çıkış süresidir. Vize belgelerinizi eksiksiz olarak ofisimize teslim ettikten sonra vize başvuru süreci başlayacaktır. Başvuru belgelerinin işlem süresi, konsolosluk veya başvuru merkezinde başvurunun yapıldığı tarihten itibaren başlar. Dosyanın eksiksiz ve usulüne uygun olması halinde konsolosluk işlem süresi resmi olarak ilan edilen tarihe atanma tarihinden itibaren 15 iş günü olacaktır. Bu tarih bazı istisnai durumlarda değişebilir. İngiltere turist vizesi başvurusu yapılırken ödenen vize ücreti, konsolosluğun resmi internet sitesi üzerinden online olarak ödenir. İngiltere Turistik Vize ücretlerinin ödenmesi, İngiltere Konsolosluk İşlemlerine dayalı olarak alınan tek ücrettir. Vize Merkezi'nin tavsiyesi ile başvuru yapmanız durumunda tüm ödemelerin tarafımıza yapılması yeterlidir.

 

 

Benzer Haberler

Sosyal Medya

10,211BeğenenlerBeğen
3,912TakipçilerTakip Et
1,251AboneAbone Ol
- Advertisement -spot_img

Son Haberler