Zirkonyum Diş Kaplama

Zirkonyum Diş Kaplama
 

Bu sayfada zirkonyum diş kaplama nedir, estetik diş tedavi fiyatları ve metalsiz zirkon dişllerin özellikleri hakkında İstanbul Küçükçekmece Korudent Diş Kliniği kurucusu Diş Hekimi Sertaç Kızılkayadan aldığımız bilgiler yer almaktadır. Diş kaplama malzemeleri ve çeşitleri içerisinde son dönemlerin en çok tercih edilen yöntemlerinden bir tanesi zirkonyum diş kaplama olurken bu estetik diş kaplama malzemesi ve uygulama yöntemi uzun yıllar boyunca sorunsuz bir şekilde yapılan dişlerin kullanılmasını sağlar. Özellikle operasyonu uygulayacak hekimin yeterli seviyede vaka tecrübesi olması ve ağız içerisinde yapılacak operasyonun dikkatli  bir şekilde uygulanması gerekir. Bu sayede uygulama yapılan dişlerde ileride yaşanabilecek olası problemlerin de en aza inmesi sağlanır. Bu açıdan mevcut sorunların ortadan kaldırılması ve daha iyi bir diş görünüm için tedaviye ihtiyaç duyan insanlar açısından zirkonyum yapımı ön plana çıkmaktadır. Zirkonyum diş tedavisi için kişilerin bu konuda uzman bir doktor ile görüşme yapması ve yapılacak kontroller sonrasında tedavi alması önerilmektedir. Diş Dr. Sertaç Kızılkaya ya özellikle ön estetik diş kaplama ve doğal diş görünümü ile sorular sorduk. Bize zirkonyum ve lamina diş kaplama gibi bu alanda ön plana çıkan tedavi uygulamaların hastalar için tatmin edici estetik sonuçlar verdiğini anlattı. Ön diş bölgesinde özellikle ön on diş zirkonyum kaplama yapıldığını buna gerek duymadıklarında ise dişlerin yüzeyine laminate veneer diş uyguladıklarını söyledi.  Bu yazı sizin için yeterli olaz ise www.drsertac.com sitesi aracılığı ile sizin ağzınız ve dişleriniz ile ilgili yaşadığınız sorunlar hakkında  Diş Dr. Sertaç Kızılkaya ile görüşme yapabilir ve randevu alabilirsiniz. 

Zirkonyum Kaplama Nedir?

Zirkonyum adlı madde ile hazırlanan kaplama altyapı maddesi dişin tamamen bu doğal ve estetik malzeme ile kaplanmasını sağlar. Diş tamamen kapandığı için dışarıdan etki almaz ve uzun yıllar boyunca dişler sorunsuz bir şekilde kullanılabilir. Bilgisayar destekli tasarım ve üretim olarak adlandırılan CAD CAM sistemleri sayesinde diş kaplama malzemesi ile dişin arasında boşluk kalmaksızın uygulama yapılabilir. Bu bakımdan zirkonyum ile yapılan kaplamaların en önemli desteği de budur. Kişiler uzun yıllar boyunca herhangi bir sorun yaşamadan bu imkandan faydalanabileceğinden dolayı diş problemlerinde zirkonyum kaplama tercih edilmektedir.Diş üzerini hatasız olarak örten zirkon altyapı maddesi üzerine de estetik ösellikleri veren porselen seramikler koyulur.


Zirkonyum Diş ile Lamina Farkı?        

Porselen ve lamine gibi estetik diş uygulamaları uzun ömürlü kullanılması gereken çalışmalardır. Günümüzde farklı yöntemlerin ortaya çıkması hastaların hangi malzemenin kendi tedavileri için en iyi alternatif olacağını anlamalarını zorlaştırabilir. Bu nedenle Diş Hekimi Sertaç Kızılkaya ya en çok merak edilen ve en çok uygulama alanı bulan zirkonyum diş kaplama ile lamina diş kaplama arasındaki farkları sorduk. Diş kaplama fiyatları olarak farklı olmalarının nedenini anlattı.

Sayın Kızılkaya bize diş kaplama malzemesi olarak zirkonyumun tercih edilmesindeki en önemli sebep altyapıda metal gibi rengi koyu olan ve zaman içerisinde diş eti renklenmesi ve diş eti çekilmesi gibi sorunlar ortaya çıkarmayan zirkonyum diş kaplamanınbüyü avantaj sağladığını söyledi. Bu özellikleri zirkonyum altyapılı estetik porselen diş kaplamaların tercih nedeni olmuştur.Genel olarak tercih edilmesi gereken malzeme diş kaplamasında siyah olmayan maddelerin kullanılmasıdır. Bu açıdan kişiler daha iyi bir görünüm elde edebilmek için metal içeren porselen diş kaplamalarını sevmezler.Biyolojik olarak da zirkon malzeme uzun yıllar boyunca sorunsuz bir şekilde kullanabilmektedir.  Bu alanda Diş Dr. Sertaç Kızılkaya tarafından verilene bilgiler için kendisine teşekkür etmek isteriz. Diş tedavileriniz için uzun vadede herhangi bir sorun yaşamak istemiyorsanız yapılacak işlemler ile ilgili tedavi öncesi yeterli bilgi sahibi olmanız önem taşır.  Diş Dr. Sertaç Kızılkaya ile görüşme yapabilir tedaviniz ile ilgili bilgiler alabilirsiniz.  Lamina diş ile estetik kaplamalar hakkında bilgi almak için ilgili sayfayı ziyaret edebilirsiniz.

Diş doktoru tarafından sunulacak tüm destekler sizlere bu konuda sorunsuz bir hizmet alınmasını sağlar. Üstelik kişilerin tüm kontrollerinin yapılması ve en uygun tedavinin belirlenmesi adına da diş Dr. Sertaç Kızılkaya nın web sitesi oldukça iyi bir şekilde destek vermektedir.

http://www.drsertac.com adlı internet sitesi üzerinden yapacağınız incelemeler neticesinde tedaviler ve mevcut sorunlara yönelik diş doktoru Sertaç Kızılkaya tarafından sunulan hizmetler için gerekli bilgiyi alabilirsiniz. Uzman doktor tarafından sunulan hizmetler için bilgi aldıktan sonra ise en uygun tarih için randevu talebinde bulunarak dişlerinizde yaşadığınız sorunları ortadan giderebilirsiniz. Diş hem görünüm hem de sağlık açısından büyük bir önem arz ettiğinden dolayı kesinlikle ihmal edilmemelidir. Bu nedenle dişlerinizde yaşadığınız sorunlarda en kısa süre içerisinde randevu alarak tedavi olmanız önerilmektedir.