Yılın transferi konuştu: “Galatasaray’ın teklifine hep pozitiftim.”

Yılın transferi konuştu: “Galatasaray’ın teklifine hep pozitiftim.”

 

 

Transfer döneminin başlaması ile birlikte haziran ayından itibaren Galatasaray ile adı anılmaya başlanan Radamel Falcao, yaz döneminin ülke spor gündeminin en birinci maddesi oldu ve adı sürekli gündemde kalmayı başardı.

 

Yaz döneminde Galatasaray için adeta bir yılan hikayesine dönen Radamel Falcao transferi en sonunda geçtiğimiz günlerde olumlu bir şekilde sonuçlandı.

 

Yıldız ismi bu sezon kadrosuna katarak özellikle büyük sıkıntı yaşadığı ileri uçtaki eksiğini büyük ölçüde kapatan Galatasaray’ın bu transferi iddaa severler arasında da büyük bir heyecan yarattı. Zira Galatasaray’ın yapmış olduğu bu büyük transfer ile birlikte dünya spor severlerinin gözleri de ülkemiz ligine çevrilmiş olacak. Dolayısıyla daha heyecanlı canlı iddaa oyunlarının oynanması mümkün olacak. Özellikle 1xBet sitesinde büyük bir yankı uyandıran Radamel Falcao transferi, 1xBet giriş yaparak site üzerinde Galatasaray üzerinden iddaa oynayan iddaa severleri ciddi derecede heyecanlandırmış durumda. Gelen yorumlarda da yıldız ismin Türkiye iddaa piyasasını ciddi ölçüde hareketlendirdiği belirtiliyor.

 

Galatasaray’a gelişinden sonra lige verilen milli ara nedeniyle forma şansı bulamayan Radamel Falcao, önümüzdeki hafta Galatasaray ile Kasımpaşa arasında oynanacak olan Spor Toto Süper Lig Cemil Usta sezonu 4’ncü hafta mücadelesinde kadroda yer bulacak. Bu maç için yapılan çalışma öncesinde basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

 

Falcao açıklamalarına Türkçe olarak “Günaydın, iyiyim” sözleriyle başladı. Sorulan sorular üzerine açıklamalarına Türkiye’de başka bir takımdan teklif almadığını ifade ederek devam eden Falcao, Avrupa ve Amerika Birleşik Devletleri’ndeki bazı kulüplerden teklif aldığını belirtti. Bu kulüplerin tekliflerini Galatasaray’ın Avrupa’da söz sahibi bir kulüp olması nedeniyle reddettiğini belirten Falcao “Avrupa’da başarı şansı benim için önemli bir kriter.” sözleriyle açıklamalarına devam etti.

 

“Güney Amerikalılar gibi Türkler de çok tutkulular.”

 

Açıklamalarına Türkiye’ye ilk geldiği gün ile devam eden Falcao, “İlk günkü karşılamayı tahmin ediyordum. Galatasaray taraftarını daha önce izleme fırsatım oldu. Geçtiğimiz yıllarda buradan yolu geçmiş oyuncularla konuştum. İstanbul ile ilgili çok güzel şeyler duydum. Şehirle ilgili övgüler yağdırdılar. Tıpkı Güney Amerikalılar gibi Türkler de çok tutkulular. Adaptasyon sürecim bunları bir araya getirince çok daha kısa sürecek.” dedi.

 

“Galatasaray taraftarına çok teşekkür ediyorum.”

 

Açıklamasında Galatasaray taraftarına ayrı bir parantez açan Falcao, taraftarın kendisine ilk günden beri çok güzel duygular yaşattığını belirtti. “Atacağım gollerle taraftarı memnun etmek istiyorum. Bu süreçte hep yanımdaydılar. Galatasaray taraftarı en güzel şeyleri hak ediyor. Türk futbolunda da çok büyük potansiyel var. Vereceğim desteklerle Türk futboluna bir şeyler katmak istiyorum. Önce Galatasaray’a ardından da Türk futboluna bir katkımın olması en büyük arzum.” ifadelerini kullandı.

 

Bunun yanı sıra 1xBet giriş yaparak Falcao transferinin Galatasaray’a katkısını tartışan taraftarların en büyük beklentisi ise uzun süredir problem yaşanan Galatasaray hücum yollarındaki tıkanıklığın çözülmesine katkı sağlaması.