Yeşilçam'ın ünlü oyuncusu Oğuz Oktay hayatını kaybetti

Yeşilçam'ın ünlü oyuncusu Oğuz Oktay hayatını kaybetti

Bir süredir hastanede yüksek tansiyona bağlı ödem oluşması sonucu tedavi gören Yeşilcam’ın usta ismi Oğuz Oktay hayatını kaybetti.

76 yaşındaki Oğuz Oktay, ameliyat sırasında kalbinin durduğu öğrenildi. Oktay çok sayıda sinema filmi ve dizide rol almıştı.

OĞUZ OKTAY KİMDİR?

1939 yılında Yalova'da dünyaya gelen Oğuz Oktay, oyunculuk yaşamına 1955 yılında Kabataş Erkek Lisesi'nde okurken adım attı. İlk rol aldığı oyun Plautus'un Esirler adlı yapıtıydı. Daha sonra Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi'nde iç mimarlık okudu.

Pek çok tiyatro oyunu, sinema filmi ve televizyon dizisinde rol alan Oğuz Oktay, son olarak Tuncay Özinel Tiyatrosu'nun Hırsızistanadlı oyununda oynamaktaydı.

Sinema: Abdülhamit Düşerken- Kurbanlık- Belki Yarın Gelirler (Kısa Film)-Mahpeyker-Bir Saatçı masalı(Şenlikname). -Bir Medeniyet Rüyası - Fetih 1453- Kirli Oyunlar.

Televizyon: Hababam Sınıfı, Şenolasın Nuri Bey,Seni Bekliyeceğim, Ak Saçlı Delikanlılar, Gurbetçiler, Gölge Çiçeği, Tatlı Hayat, Çekirdek Aile,Çiçek Taksi, Aslı ile Kerem, Kurtlar Vadisi, Mühürlü Güller, Hürrem Sultan, Havada Bulut, Sihirli Annem- Şarkılar Seni Söyler- Hadi Uç Bakalım-Günahım Neydi Allahım- Büyükannenin Konağı- Alacakaranlık- Esir Şehrin İnsanları- Yarım Elma-Patron Kim- Evli ve Çocuklu-Ekmek Teknesi-Karım ve Annem-Kampüsistan-Gizli Dünyalar- Aşkın Mucizeleri-Metro Palas-İncir Çekirdeği- Bir Dilim Aşk- Şeytan Ayrıntıda Gizlidir- Kadın İsterse- Büyük Buluşma-Gülün Çilesi-Eski Fotoğraflar- Hayat Bilgisi - Yabancı Damat - Zeynep- Acı Hayat -Kızlar Yurdu- Yirmidokuz Otuz- Cennet Mahallesi- Ah Polis Olsam-Emret Komutanım- Doktorlar- Hırçın Kız- Yasak Elma- Menekşe ile Halil- Komser Nevzat-Eyvah Halam-Dantel- Eşref Saati-Doktorlar- Yol Arkadaşım-Istanbul Çocukları- Ramazan Güzeldir- Bez Bebek- Kahramanlar-Küçük Kadınlar- Kırık Kalpler 12- Ritmini arayan Kalpler 18- Oidipus(Tv Tiyatrosu)- Tek Türkiye- Yerden Yüksek- Sihirli Annem 2011- Sen De Gitme 13 2011-Farklı Boyut 2011-2012- Mavi Kelebekler 2012- Al Yazmalım 2012

ReklamFilmi: Aygaz, Egetürk (Pastırma- Sadece Almanyada yayınlandı), Dışbank, Garanti Bankası- Olay tv (Ramazan Özel)- Garanti Bonus Noel Baba