Yerden ısıtma maliyetleri

Yerden ısıtma maliyetleri

Özellikle, ekonomik olmayan yollar uygulanırsa, giderler katlanarak artacaktır. Neyse ki bu, yerden ısıtma sistemleri ile oldukça düşüktür ve ekstra maliyet olmadan kullanılabilir. Elektrik yerden ısıtma sistemleri m2 fiyatlarına göre değişir, kış sertliği, alanın elektrik fiyatları, kullanım saati miktarı başka bir deyişle, elektrikli yerden ısıtma Ankara için farklı olacak, İzmir için farklı olacak ve Erzurum için farklı olacaktır. Yüksek kaliteli ekip ve Isıtmaxın kaliteli malzemeleri ile uygulanan ısıtma sistemi, aşırı elektrik tüketimini önlemek için tercih edilir.

 

Yerden ısıtma fiyatı nedir?

Yazımızın başında, alan ölçümlerinin ve alanın coğrafi özelliklerinin yerden ısıtma fiyatına etkisi hakkında konuştuk. Yerden ısıtma sisteminin fiyatını belirleyen başka bir elementte kullanılan malzemenin türü ve uygulaması. Çeşitleri aşağıdaki gibidir.

 

Yerden ısıtma Kablosu ile uygulanır

Zemin altında Özel seri dirençli Kablolar döşenerek uygulanan bu sistem, direnç kablolarının çok güvenli olması nedeniyle ısıtma faaliyetlerini başarıyla gerçekleştirir. Örneğin, 15 watt'lık bir kablo 100 metre kullanılıyorsa, 1500 watt'lık bir ısıtıcı oluşturulur. Bu durumda, 100 metre kablo için 150 watt sıcaklık elde edilir. Bu yerden ısıtma sisteminin fiyatı yaklaşık 35 euro / m2

Isıtma kablolarının belirli bir şekilde amaçlanan enerji hedefini sağlamak ve kurulum olarak çok kolay bir şekilde uygulanması, yerden ısıtmanın birçok kullanıcı tarafından seçilmesini sağlar. Kullanım için satın alınan ekipmanları kendiniz bile yapabilirsiniz. Bu yerden ısıtma fiyatı sadece yer zemini için yaklaşık 35 euro / m2 olacaktır.

 

Karbon film ile uygulanan yerden ısıtma

Bu sistem sıklıkla yerden ısıtmada kullanılır. Parkeler aşırı ısıyı sevmez, bu nedenle parke için özel karbon filmleri geliştirilmiştir. Isıtıcı şiltelerin bu parkelerin altına kolaylıkla döşenmesi ile uygulanan sistem parkelerin zarar görmesini de engellemektedir. Kurulum maliyetleri ise kablolara göre biraz daha fazla olmaktadır.

 

Tüketici Isıtma ürünleri satın alabilir mi?

Tüketici ürünleri tek tek satın alabilir ve uygulayabilir. Isıtmax, uygun bir fiyata birçok müşteri için elektrikli ısıtma ürünleri sunmaktadır. Ayrıca sitemizde yer alan canlı destek bölümünden yetkili kişiler ile görüşebilir fikir alışverişinde bulunabilirsiniz.