Yaz geliyor! Uçak bileti için tam zamanı!

 Yaz geliyor! Uçak bileti için tam zamanı!

 Ülke çapında karlı ve geniş bir kış dönemi bize çalışmanın sonunda bir tatil olarak geri dönmeli diye düşünüyoruz. Kış için yapılan seyahatlerde olduğu gibi Adana uçak bileti için yine uygun fiyatlara satın alabilirsiniz. Ama kışta olduğu ile aynı fiyatlara bilet bulmak zor olabilir. Yaz döneminde daha fazla seyahat olması ile birlikte bilet fiyatları da aynı oranda yükseleceğini akıllarda bulundurmak gerekiyor.

Hava yolu şirketlerinde bilet fiyatları sabit değildir. Uçaklar ne kadar dolu ise bilet fiyatları da o denli yüksek olduğunu genel bir kanı olarak kabul etmişiz. Tabi bu her zaman bu şekilde değildir bazen kampanya biletleri bazen de son anda alınan biletler çok makul fiyatlar olabilmektedir. Eğer yaz için bilet alacak isek biletleri almanın tam zamanı!

Ramazan döneminde ve diğer yaz günlerinde sıkı bir tatil bizi bekliyor. Geçen sene yaşanan üzücü olaylardan sonra birçok çalışan tatilini ertelemek zorunda kalmıştı. Bazı meslekler gerçekten zorlayıcı olabilme ve uzun süreli çalışma sonrasında fiziksel ve zihinsel yıpranmalar oluşabilmektedir. Bu sebeple bu sene olağanüstü bir şey olmazsa uçak bilet satışlarının artacağının kanaatindeyiz. Sadece uçak bileti için değil tatil paketleri ve otel rezervasyonları da şimdiden dolmaya başladı. Eğer ekonomik bir tatil arıyorsanız öncelikle iyi bir planlama yapmalısınız.

Şubat-Mart-Nisan aylarında otel ve uçak bileti için kampanyaları görmeye başlarız. Firmalar birbiri ardına kampanyalarını piyasaya sürerek müşteri çekmeye çalışmaktadır. Eğer güzel bir zamanlama hesaplarsanız uçak bileti için en uygun fiyatları bu dönemlerde yakalayabilirsiniz. Özellikle Ramazan bayramı için Nisan’dan sonra fiyatların yükseleceğini öngörmekteyiz. Geçen sene ve önceki senede bu konuda aynı şeyleri yaşamıştık. Çünkü uçak taşımacılığı özel bir kesime değil daha geniş halkın her kesimine hitap etmeye başladı. Promosyon ve kampanyalı uçak bileti almak için ise sıkı bir rekabet görüyoruz.

Bazı durumlarda dikkat seviyesini biraz daha yükseltmekte yarar var. Özellikle iki uzun mesafe arası bir uçuş yapacaksanız uçak biletinizi erken almanızı şiddetle tavsiye ederiz. Ayrıca gideceğiniz şehre ya da gittiğiniz şehirden uçuş sefer sayısı az ise yine erkenden almanız iyi olacaktır. Çünkü az sefer sayısı olan şehirlerde böyle tatil ve özel günlerde uçaklar hemen dolmaktadır. Bazen ek seferler konulsa bile yine de dolmayacağının garantisi yoktur. Ankara İzmir gibi ya da İstanbul Antalya gibi çok sayıda Flypgs hava yollarının seferlerinin bulunduğu yerlerde daha rahat davranabilirsiniz. Hem firma sayısının fazlalığı hem de sefer sayısının fazlalığı fiyatları kolay kolay etkilememekte.

Uçak biletinin yanı sıra otel rezervasyonları içinde uygun bir zaman olduğunu söylemekte yarar var. Hem iyi bir araştırma yapacak zamanınız olur hem de ekonomik karda olursunuz.