YAŞ Üyeleri Anıtkabir'i Ziyaret Etti

YAŞ Üyeleri Anıtkabir'i Ziyaret Etti
YAŞ kış dönemi toplantısı, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun başkanlığında başlıyor.

Genelkurmay Karargahı Çakmak Salonu’nda gerçekleştirilecek toplantıya Başbakan Davutoğlu ilk defa başkanlık edecek.

Toplantı öncesinde Başbakan Davutoğlu’nun başkanlığındaki heyet Anıtkabir’i ziyaret etti.

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel, Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz ve kuvvet komutanlarının da yer aldığı YAŞ üyeleri, Anıtkabir’de Atatürk’ün mozolesine çelenk bırakarak saygı duruşunda bulundu ve İstiklal Marşı’nı okudu. Daha sonra Misakı Milli Kulesi’ne geçen Başbakan Davutoğlu, burada Anıtkabir Özel Defteri’ni imzaladı.

Davutoğlu, devraldıkları büyük manevi miras gereği devleti, vatanı, ülkeyi sahiplenerek büyütmeye, güçlendirerek geliştirmeye kararlılıkla devam ettiklerini söyledi.

Cumhuriyetin en büyük kazanımının hiç şüphesiz demokrasi olduğunun altını çizen Başbakan Davutoğlu, Demokrasiyle ülkemizin meselelerini çözmeye, vatandaşlık esasına bütün ihtilaf alanlarını bertaraf etmeye çalışıyor, bu yolda büyük mesafeler alıyoruz. Türkiye’nin küresel bir güç olarak hak ettiği düzeye erişmesi için bölgesinde adalet, huzur, barış ve istikrar adası olarak demokrasimizi mükem hale getiriyor, ekonomimizi güçlendiriyoruz.

Evrensel insani sorumluluklarımız gereği bölgemizde çatışmaların ve savaşların son bulması, dost ve kardeş halkların barış içinde yaşaması için bütün gücümüzle ekonomimizi güçlendiriyoruz.

Evrensel insani sorumluluklarımız gereği bölgemizde çatışmaların ve savaşların son bulması, dost ve kardeş halkların barış içinde yaşaması için bütün gücümüzle ihtiyaç duyan herkesin elinden tutmaya, birikim ve tecrübemizi paylaşmaya azami özen gösteriyoruz.

Türk Silahlı Kuvvetleri de ülkemizin ve bölgemizin güvenliğiyle barış ve istikrarın güvencesi olmaya devam ediyor.

Bu şuurla yürüttüğümüz Yüksek Askeri Şura çalışmalarının ülkemize, milletimize ve ordumuza hayırlı olmasını diliyorum diye konuştu.

Yüksek Askeri Şura üyeleri, Anıtkabir ziyaretinin ardından Genelkurmay Karargahı’na geçti.