“Yabancı Kuralı” Kalkıyor mu?

 “Yabancı Kuralı” Kalkıyor mu?

 

Yabancı kuralı kalkıyor mu? Kulüpler Birliği yabancı kuralı ile ilgili yapmış olduğu açıklamayı haberimiz detaylarında bulabilirsiniz.

 

Türkiye Futbol Federasyonu başkanı Yıldırım Demirören yapmış olduğu açıklamalar ile Türk futbolunda yeni bir tartışma başlattı. Yabancı kuralına değinen Demirören, Kulüpler Birliği’nin kabul etmesi durumunda, yabancı kuralını kaldırabileceklerini belirtti ve konuya açıklık getirdi.

 

Kulüpler Birliği, Yabancı Kuralı ile İlgili Ne Dedi?

 

Türkiye Futbol Federasyonu başkanı Yıldırım Demirören’in özel bir basın kuruluşuna yabancı kuralı ile ilgili olarak yapmış olduğu açıklama sonrasında Kulüpler Birliği Vakfı ilgili kuralın içerik ve kapsamını genel hatlarıyla hatırlatarak, cevap verdi. Konu ile ilgili olarak hem yazılı hem de sözlü açıklamalar ile kafalardaki soru işaretlerine cevap verdi.

 

Kulüpler Birliği Vakfı ilgili açıklama ile ilgili olarak, yerli ve yabancı futbolcu kuralıyla ilgili yaptığı açıklamada, “Herhangi bir değişiklik yapılması Kulüpler Birliği Vakfımız tarafından kesinlikle uygun bulunmamaktadır” ifadelerinde bulundu.

Kulüpler Birliği ayrıca söz konusu yabancı kuralı ile ilgili olarak, yazılı açıklamada da bulunarak, ilgili kuralın kapsam ve içeriğine değindi. Yazılı açıklamada; “Türkiye Futbol Federasyonu’nun; Spor Toto Süper Lig Futbolcu Uygunluğu ile ilgili aldığı karar 2015-2016 Futbol Sezonu’nda hayata geçmiştir. Kararın, Haziran 2019’a kadar 4 sezon boyunca kesintisiz uygulanacağı da kamuoyunun malumudur. Bu süre içerisinde belirlenen yarışma şartları ile ilgili herhangi bir değişiklik yapılması Kulüpler Birliği Vakfımız tarafından kesinlikle uygun bulunmamaktadır...” ifadelerine yer verildi.

 

Video Hakem Uygulaması...

Türkiye Futbol Federasyonu başkanı Yıldırım Demirören aynı zamanda yeni uygulanmaya başlanan video hakem uygulamasından da bahsederek, Nisan ayında deneme uygulamalarına başlanacağını ve bu yeni sistemde hakemin oyunu durdurmasına gerek kalmadan, kulaklıkla iletişim kurulacağı belirtildi.

 

Söz konusu video uygulaması ile ilgili bir diğer önemli ayrıntıda bu konuşmaların en fazla 9 saniye olabileceği ve tüm görüşmelerin kayıt altına alınacağı şeklinde. Video hakem uygulamasının Eylül ayında başlatılması planlıyor ancak Ocağa kadar da sarkabileceği belirtiliyor.

 

Kaynak : Canlı bahis siteleri