Yabancı Dizi Deyince Akla Gelen Site: DiziHit.Com

Yabancı Dizi Deyince Akla Gelen Site: DiziHit.Com
Yabancı dizi sektörü son dönemde oldukça hızlı tüketilen dizilere sahne oluyor. Özellikle kitaptan uyarlama olan dizileri çok kez başarılı bir biçimde görüyoruz, hatta kitaplardan daha çok izlenip daha çok hasılat yapan pek çok kitaptan uyarlama televizyon dizisi de var. Game of Thrones bunlardan bir tanesi sayılabilirken; Netflix’in son dönemde üzerinde çalışıp birinci sezonunda kendisine muhteşem bir izleyici kitlesi yaratan 13 Reasons Why da bunlardan bir tanesi.

Türkiye’de de oldukça fazla hayranı bulunan 13 Reasons Why izlemek için Netflix sahibi olmanıza lüzum yok. Bu diziyi rahatça sitemizde izleyebilirsiniz. Özellikle gizem ve dram temalarını seven pek çok insanın seveceği 13 Reasons Why, aynı zamanda çocuk gelişimi ve ebeveynlerin çocuklarına karşı sorumlulukları alanları altında pek çok gizli mesajı da hem ebeveynlere, hem çocuklara sunuyor. IMDB üzerinden 8,7 gibi çok başarılı bir puan alan Netflix yapıtı; Katherine Langford’un oynadığı Hannah Baker karakterinin ölümünün önündeki perdeyi izleyiciler için aralıyor ve cinayete tanık oluyoruz. Cinayetin sebebinin adım adım neler olduğunu bir kasetten dinleyeceğiniz dizi, zekice bir kurgu ve sürükleyici bir hikayeye sahip. Dizinin başrollerinde Dylan Minnette, Katherine Langford, Christian Navarro varken, yapımcılığı ve yaratıcılığı ise Brian Yorkey üstleniyor. 13 Reasons Why’ın ikinci sezonuna da kesin gözüyle bakıldığını ek olarak belirtelim. Yabancı dizi sektörünün bir diğer starı ise son dönemde Arrow. 


Özellikle son sezonuyla adından söz ettiren Arrow’un uluslararası alanda 7 farklı ödüle ve 38 farklı ödül adaylığına sahip olduğunu biliyoruz. Oliver Queen adlı bir karakterin denizde kayboluşunu ve sonrasında mucizevi bir şekilde kurtuluşunu konu edinen Arrow, Queen’in dönüşünde yepyeni yeteneklere sahip olmasını bizlere aktarıyor. Arrow izleyicilerinin en sevdiği tema ise şüphesiz süper kahramanlık değil; süper kahramanın bizler gibi biri olması. Bakıldığında, son yıllarda görülebilen ve sıklıkla filmlerde rastlanan bu temayı, 

Arrow’da da yabancı dizi izleyicilerinin seveceği şekilde kullanıyorlar. Siz de, önerdiğimiz iki diziyi ihtiyacınıza göre izleyebilir ve dilediğiniz gibi değerlendirebilirsiniz. Son yıllarda üzerine koyarak ilerleyen Arrow’un öncelikli tavsiyemiz olduğunu ve sitemizden bu dizileri izleyebileceğinizi de belirtelim.