Uşak’ta hububat düştü, bakliyat arttı

Uşak’ta hububat düştü, bakliyat arttı
Sezer, “Çiftçi ve tüccar olan üyelerimiz ürünlerini daha kaliteli ve daha iyi fiyattan satım yapmaları amacı ile seans salonu yaptık.

Ayrıca tartı, sonda makinesi ve analiz makinesi alarak çiftçilerimizin ürün değerlerini ölçtük. Çiftçimiz ürününü borsamıza getirerek, değerlerini birebir el değmeden ürün numunesi alarak, numune örneğini analiz cihazına alabiliyoruz. Burada ürünler analiz edildikten sonra ürün değerleri, seans salonunda ekrana yansıtılıyor. Burada ürünün kalitesini ortaya çıkarıp çiftçimiz ürününü hak ettiği değerden satmasını tüccarlarımızın daha kaliteli ürün almasını sağlamaktayız. Bunları üyelerimizin desteği sayesinde gerçekleştirdik” dedi.

BORSA İŞLEM HACMİNİ 535 MİLYON TL’YE YÜKSELTTİ Uşak Ticaret Borsasının 2014 yılı değerlendirmesinde bulunan Mustafa Sezer, 2014 yılında 535 milyon 198 bin 127 TL toplam işlem gerçekleştiğini söyledi. 2013 yılı ile kıyaslandığında yüzde 33 büyüme gerçekleştiğini vurgulayan Sezer, çiftçi ve tüccarı birleştiren unsur olarak çalıştıklarını dile getirdi. Sezer, "Geçen yıl meydana gelen kuraklık sebebiyle toplam hububat işlem hacmi yüzde 14 gerileme göstermiş olup diğer kalemlerde artış göstererek yüzde 33 oranında işlem hacminde artış sağlamıştır. Toplamda işlem hacmi 535 milyon TL ye ulaşmış hedeflenen işlem miktarını bir milyon TL ye ulaştırmak için sistemli ve kurumsal çalışmalarını devam ettirmektedir’’ dedi. 

ERTUNÇ ÖZTÜRK