Ünlüler sahipsiz hayvanlara destek için buluştu

Ünlüler sahipsiz hayvanlara destek için buluştu

Fatih Belediyesi Yedikule Hayvan Barınağı’nın 6 yıldır geleneksel olarak düzenlediği Sevgi Günü Kermesi’nde ünlü isimler sahipsiz hayvanlara destek için buluştu. Yaklaşık 3 bin sahipsiz hayvana ev sahipliği yapan Yedikule Hayvan Barınağı bu yıl düzenlediği kermeste ünlü oyuncu Yetkin Dikinciler, televizyon sunucusu Zahide Yetiş, Pop Müzik Sanatçısı Baha, 2006 Türkiye Güzeli Merve Büyüksaraç, oyuncu Ferit Aktuğ ve çok sayıda hayvansever katıldı. Kermeste bir yandan satış yaparak gelir elde etmeye çalışan hayvanseverler bir yandan da sahne alan Ahırkapı Roman Orkestrası ile doyasıya eğlendi.
Giysiden takıya hayvan portrelerinden, süs eşyalarına kadar bir çok ürünün yer aldığı kermese vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Vatandaşlar hem barınakta bulunan hayvanları sevdi hem de kermesten aldıkları yiyecekleri onlarla paylaştı. Kermes stantlarında ise ünlüler satış yaptı.

Yedikule Hayvan Barınağı Yöneticisi Meral Olcay, sahipsiz hayvanlarla birlikte olmaktan mutlu olduğunu belirterek Sevgililer Günü hediyeleri için hayvanseverleri barınağa davet etti. Olcay, “Mutlaka eşe dosta bir hediye alacak, hayvan seviyorsa, içinde hayvan sevgisi varsa barınağımızdaki kermesten hediyelik ürünlerden alarak, hem hediye ihtiyacını gidermiş olacak hem de hayvan barınağındaki hayvanlarımıza destek vermiş olacak” dedi.

Barınakta 3 bine yakın köpek 150 engelli kedi olduğunu sözlerine ekleyen Olcay, “Gönüllülük esasıyla destek vermekte. Fatih Belediyesi de bize lojistik anlamda destek vermekte. Burada 6 veteriner hekim, 22 personelimiz var. Yedikule Hayvan Barınağı bugüne kadar yaptığı çalışmalarla, projelerle dikkat çeken bir barınak. Biz insanların hayvan barınaklarına gelmek için buranın soğuk yüzü yerine gönüllü olarak sevgi dolu bir ortam yarattık” şeklinde konuştu.

"BİR HAYVANIN BİZİ GELİP SAHİPLENMESİNİ İSTEMEK LAZIM"

“Hayatı seven biri olarak buradayım” diyen oyuncu Yetkin Dikinciler, “Hayvanlarında yaşama hakkı olduğu için onlarında bir hayatı olduğu için buradayım her beraber ne yapabilirsek bir vatandaş olarak bir parçası olmaya geldim. Sahiplenmeden anladığımız onu yönetmek, ona emirler vermek olmamalı. Ona dostluk, arkadaşlık, iyi koşullar vermek olmalı. Aslın bir hayvanın gelip bizi sahiplenmesini istemek lazım galiba en doğrusu bu” diye konuştu.

"SEVGİYİ PAYLAŞARAK ONLARA HAYAT VEREBİLİRİZ"

Organizasyonda yer almaktan dolayı mutlu olduğunu dile getiren pop müzik sanatçısı Baha ise, “Bu anlamlı organizasyonda burada olmak çok güzel. Bizler hayvan dostları olarak onların bir şekilde doğal hayatlarından uzak olmalarına ben şahsen karşıyım. Fakat evcil hayvanlar kısmına geçtiğimiz zaman onlar bizim dostlarımız. Belki de yüreğimizin bir kenarında kalan bir sevgi. Sevgiyi paylaştığımız zaman onlara hayat verdiğimizi düşünüyorum. Onlara yaşamak gerçekten çok güzel. Onları anlayabilmek çok güzel” ifadesini kullandı.