Uçak Bileti alırken nelere dikkat etmemiz gerekir?

Uçak Bileti alırken nelere dikkat etmemiz gerekir?
 Bilet satın almak için hangi yolları kullanabiliriz?

Teknoloji ile birlikte hayatımız artık daha da kolaylaştı. Hem iletişim sektöründe hem de ulaşım sektöründe oldukça pratik yöntemler gelişmeye başladı. Çok eski dönemlerde günlerce, aylarca seyahat edilirken, artık saatler içerisinde ulaşımı sağlamaktayız. Aynı durum iletişim için de geçerli. Uzak noktalarla iletişim kurmak için ulaşımı kullanmak gerekiyordu. Ulaşım ne kadar zor ise iletişimde o kadar az oluyordu.

Günümüzde ise teknoloji bizim vazgeçilmez bir temel gereksinimiz olmuş durumda. Hava yolları ile ulaşımı çok çok kısa sürelere indirmekteyiz. Bilet fiyatları ise sabit olmadığı için uygun fiyatlarda rekabet etmeniz gerekiyor. Sınırlı sayıda biletler, kampanyalar, promosyon biletler ya da uçakların dolmasına ramak kalan kotluk sayısı için rekabet ediyoruz. Öyle durumlar var ki bir dakika içerisinde alacağınız fiyatın iki katına fiyatına yükselebiliyor. Bu durumda Pegasus İletişim konusunda hızlı olmak size ekonomik olarak faydalar sağlayacaktır.

Bilet almak için İnternet, çağrı merkezleri, acenteler ve havalimanı ofislerini kullanabilirsiniz. Bireysel olarak kullanabileceğiniz sistem sadece İnternet sistemidir. Eğer kullanmak ile ilgili problem yaşıyorsanız ( İnternetin olmaması, sistem hataları, kullanıcı bilgi eksikliği vb.) bu durumda diğer üç bilet alma alanı sizlere yardımcı olacaktır. Özellikle çağrı merkezleri ile Borajet iletişim ya da diğer firmalar sizlere yardımcı olacaktır.

 

Bilet alırken nelere dikkat etmemiz gerekir?

Bilet alırken uçuş bilgilerinizin doğruluğu önceliğiniz olmalıdır. Sonra da yolcu bilgilerinin doğruluğu dikkat etmemiz gereken unsurlar arasında. İnternet kullanırken hepsi sizin kontrolünüzde olduğu için sorumluluklar size ait olacaktır ve dikkatli olmanız gerekmektedir. Çağrı merkezleri ya da diğer bilet alınacak ofisleri kullandığınızda ise size yardımcı olan personele doğru bilgiler aktarmanız, sorun yaşamamanız için doğru bir hareket olacaktır. Çünkü personel, sizlerin verdiği bilgilere göre işlem yapacaktır. Son olarak uçuş ve yolcu bilgileriniz teyit ettikten ya da ettirdikten sonra biletinizi onaylayabilirsiniz.

 

Bilet iletişim kurarken yaşanan problemler nelerdir?

İnternet üzerinden iletişim kuruyorsanız eğer canlı destek ya da mail sistemini kullanamayabilirsiniz. Bazı firmalar bu sistemlere henüz geçiş yapmadı.

Çağrı merkezi üzerinden iletişim kuruyorsanız eğer hat yoğunluğu, yanlış numarayı aramak, zayıf sinyal durumda ses iletilmemesi gibi sorunlar yaşayabilirsiniz. Her sorunun ayrı bir çözümü vardır. Örneğin kış için bilet aldınız ve bilet üzerinde bir işlem yürütmek istiyorsunuz, uçuş iptalleri olan günlerde hatlarda yoğunluk yaşanmaktadır. Bu tek bir firma değil hemen her firma için geçerlidir. Sun Express iletişim , OnurAir iletişim gibi büyük hava yolu şirketlerinin yanı sıra bilet satışı yapan acentelerin bile çağrı merkezleri çok yoğun olabilmektedir.

 

Bilet iletişim kurarken yaşanan problemleri nasıl çözebiliriz?

Eğer İnternet üzerinden bir sorun yaşıyorsanız ilgili firmanın çağrı merkezini arayın.

Çağrı merkezleri ile ilgili problem yaşamamak ve işlemleri hızlandırmak için bazı önlemler alabilirsiniz.

*Sessiz bir ortama geçin

 *Telefonun en çok sinyal aldığı yer olmasına özen gösterin

*Eğer bilgilerinizin isteneceği bir durum varsa hazır bulundurun

Çağrı merkezinin de yapamayacağı işlemler bulunmaktadır. Bunlar acente ile ilgili ise acenteniz ile görüşme yapabilirsiniz. Bazı uçuşlarla ilgili olarak ta havalimanları işlem yapmaktadır (gerektiğinde çağrı merkezleri sizi yönlendirecektir), bunun içinde havalimanı ofislerine uğramanız gerekmektedir.