Twitter hesap silme

Twitter hesap silme

Mentionlardan, retweetlerden veya DM’lerden yoruldunuz mu? Belki de sizin için Twitter hesap silme vakti gelmiştir.

Twitter sosyal medya platformları arasında en çok kullanılan uygulamaların başında geliyor. Her gün binlerce yeni kullanıcı platforma kayıt oluyor. Tabi ki platforma kayıt olanların yanında Twitter hesabını tamamen kapatmak isteyen kullanıcılarda var.

Twitter hesap kapatma işlemi çok zor olmamakla beraber bazen can sıkıcı bir hal alabiliyor. Twitter hesabını tamamen silmek isteyen kullanıcılar için basit ve anlaşılabilir bir dille hesap kapatmayı anlatacağız. Twitter hesap silme işlemi nasıl yapılır, Twitter hesabı kalıcı olarak nasıl silinir diye araştıran kullanıcılar için, tüm detaylarıyla ve adım adım Twitter hesap kapatma anlatımı.

Twitter hesabınızı nasıl silebilirsiniz, nasıl dondurabilirsiniz ve aradaki farklar nelerdir detaylarıyla aktaralım.

Twitter Hesap Silme Ve Hesap Dondurma Arasında Ne Fark Var?

Twitter hesabınızı kalıcı olarak silmeden önce hesap dondurma işlemini yapmanız gerekiyor. Twitter hesabınızı dondurduğunuz da yavaş yavaş silinmeye başlıyor ve 30 gün içinde yeniden giriş yapmazsanız, sistem otomatik olarak tüm bilgilerinizi Twitter üzerinden kaldırıyor.İkisi arasında fark var fakat Facebook’un aksine, Twitter’da sadece hesap dondurma seçeneği bulunuyor.

Twitter hesap silme işlemini gerçekleştirmek için hesabınızı dondurmalı, ardından tekrar giriş yapmamalısınız.

Twitter Hesap Silme Son Kararınız Mı?

Twitter Hesap Silme İşlemi Nasıl Yapılır? Bu yüzden eğer şu anki kullanıcı adınız ya da e-posta adresinden memnun değilseniz, hesabı kapatmak yerine doğrudan ayarlar sekmesine girip değişiklik yapmayı deneyin. Bu tip sorunlar için Twitter hesap kapatma işlemine gerek yok. Twitter hesabını tamamen kapatmak istiyorsanız ve kesin kararınızı verdiyseniz aşağıdaki adımları gerçekleştirmeniz gerekiyor. Dediğimiz gibi, Twitter hesabınızı bir kere sildiğinde bütün bilgileriniz de sonsuza kadar ortadan kaybolacak. Bunun anlamı da şu; bugüne kadar attığınız bütün tweetler, takipçileriniz, favorileriniz ve dahası erişilemez hale gelecek. Ayrıca eski hesap adınızı da başkası kullanarak yeni hesap açabilecek.

- Bir web tarayıcısından hesaba giriş yapın (hesap dondurma işlemi uygulamada yapılmıyor).

Twitter hesap silme, daha doğrusu hesabın kapanabilmesi için hesap dondurma işlemine başlıyoruz;

- Twitter hesap ayarlarınıza gidin.

- Sayfanın altında ‘Hesabımı dondur’ ibaresini göreceksiniz.

- Hesabımı dondur’ butonuna tıklayın.

- Uyarıları okuyarak son kararınızı verin.

- Şifrenizi girerek doğrulayın ve hesabınızı dondurun.

Bu işlemin ardından artık kimse hesabınızı göremeyecek. Twitter hesabınızın kalıcı olarak silinmesi için sisteme 30 gün giriş yapmamalısınız. Kullanıcı adınız ve parolanız ile 30 gün içinde tekrar giriş yapmazsanız, tüm bilgileriniz kalıcı olarak silinecektir.

Twitter hesap silme adımlarını sırasıyla tamamladıktan sonra yapmanız gereken tek şey beklemek.

Kaynak: https://www.teknokenar.com/twitter-hesap-silme/