Tüp Bebek Tedavisinde Başarıyı Arttıran 8 Beslenme Önerisi

Tüp Bebek Tedavisinde Başarıyı Arttıran 8 Beslenme Önerisi

Özellikle kişinin kendine iyi bakmaması, sigara tüketimi, sağlıksız yaşaması ve kilo problemine girmesi, gebeliği geciktiren ya da engelleyen nedenler arasındadır. Bu tip durumlarda tüp bebek tedavisine başlamış çiftlerin beslenme alışkanlıklarına her zamankinden biraz daha fazla dikkat etmesi gerekir.

Karbonhidratı Kesin

Tüp bebek tedavisinde beslenme alışkanlıklarından karbonhidrat içeren besinleri acil şekilde çıkarmak gerekir. Bu konuda yapılan testler, karbonhidrat açısından zengin besinler tüketen kadınların, tedavide başarısız olduğunu ortaya koymuştur. Unun yerine protein açısından yoğun besinlere yönelmekte fayda vardır.

Yağlılardan Uzak Durun

Yağ içeren kızartma tipi yemeklerden uzak durulmalıdır.

Haşlanmış Besinler Tüketin

Yemeklerin haşlanmasına dikkat edilmelidir. Brokoli, bezelye ve benzeri besinleri tüketirken zeytinyağını tercih etmek gerekir.

Potasyum Ağırlıklı Beslenin

Potasyum açısından zengin olan badem, fındık gibi besinler tüketilmelidir. Öte yandan C Vitamini barındıran meyvelerin tedavi açısından yardımcı olduğunu söylemek mümkündür.

İdeal Kiloda Olun

Anne adaylarının, kilo verme konusunda çaba göstererek ideal anne kilosuna ulaşması gerekir. Kilo açısından ideal olan anne adaylarının çocuk sahibi olma olasılığı çok yüksektir.

Sigaradan Uzaklaşın

Tüp bebek tedavisi devam ederken kesinlikle sigara, alkol gibi alışkanlıkların terk edilmesi gerekir.

Folik Asiti Atlamayın

Folik asit konusunda çeşitli takviyelere ihtiyaç duyulabilir. Folik asit bakımından yoğun besinler, örneğin baklagiller ya da bolca fındık tüketmek değerlidir.

Kaliteli Uyku Uyuyun

Uyku açısından belli bir düzen tutturmak ve istikrarlı şekilde yürüyüş yapmak da tüp bebek tedavisi sürecindeki anne adaylarının dikkat etmesi gereken konulardan birisidir.