Tesettür Giyimde Spor Tarz Nasıl Oluşturulur?

Tesettür Giyimde Spor Tarz Nasıl Oluşturulur?
Tesettür Giyimde Spor Tarz Nasıl Oluşturulur?

 

Tesettür giyim tercih edilirken şıklık ve uyum göz önünde tutulduğu kadar, rahatlıkta göz önünde bulundurulmalıdır. Kimse rahatsız olduğu bir kıyafetin içerisine girmek istemez. Bunun için kendi tarzını en iyi yansıtabileceği ürünlere yönelir. Spor tarzda giyinmeyi seven kişiler, tesettür giyimde de bu tarzının üstünden ilerleyebilir. Şıklığı abiye ve klasik giysilerde aramayan kişiler, özellikle sıcak günlerde daha rahat edebilmek adına, spor tarzda tesettür giyimini tercih ederler. Bunu yaparken de tesettürün gerekliklerini başarılı bir şekilde yerine getirmeleri gerekir. Aksine ortaya nahoş görüntüler çıkabilir.

Spor Tarzda Tesettürlülerin Aksesuar Kullanımı

Spor tarzda tesettür kombini oluşturmak isteyen kişilerin en çok başvurduğu yollardan birisi de aksesuar kullanımına yer vermektir. Tercih edeceğiniz aksesuar ile tesettür kıyafetinizi doğru kombinleyerek hem tarzınızı oluşturabilir hem de daha rahat olabilirsiniz. Sade tarzdaki tesettür kombininizi bile kullanacağınız aksesuar ile spor bir hale getirebilir ve kendi istediğiniz şekle dönüştürebilirsiniz. Ancak yanında tercih etmiş olduğunuz giyim ürününün de spor olmasına dikkat etmeniz gerekir. Geniş modellerdeki pantolon ya da tişörtlerinizle çok kolay spor tesettür giyim kombinleri oluşturabilirsiniz.  

Tesettürde Spor Kombin Yaparken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Tesettürlü bayanlar, bol gömlek ve tunik modelleriyle rahat olabilirken spor tarzlarını da koruyabilirler. Yazın sıcağından kurtulmak istiyorsanız spor tarzdaki tesettür kıyafetiniz ince kumaşlarda olmalıdır. Çok fazla terleten kumaşlardan uzak durmalısınız. Sırf şıklık olsun diye rahatlığınızı ikinci plana atmamalısınız. Bunun için spor tarzdaki tesettür kombinleri çok yardımcıdır. Güzel tonlardaki renkleri tercih etmeniz, etrafa daha olumlu enerjiler vermenize yardımcı olur. Çok koyu renkler negatif enerji saçmanıza neden olabilir.

Spor Tarzdaki Tesettürlülerin Kullanabileceği Parçalar

Spor tarzı benimseyen bir tesettürlüyseniz mutlaka spor ayakkabınız ve beyaz pantolonunuz olmalıdır. Hafif ve terletmeyen kumaşlar, spor tarzdaki tesettürlülerin çok rahat kullanabileceği parçalardandır. Tişört ve salaş pantolonlara da yer vererek rahatlığınızı üst seviyeye taşıyabilirsiniz. Şık bir başörtü ya da şalınızı çok sevdiğiniz bir aksesuarla kullanarak hem spor tarzını korur hem de şık olabilirsiniz. Dışınıza trençkot modellerini giymeyi de tercih edebilirsiniz. Ayağınıza kadar ulaşan hırkalarınızla istediğiniz kombinlerinizi oluşturabilirsiniz.