17.7 C
Konya
Cumartesi, Haziran 15, 2024

Tesettür Abiye

 

Özel günlerin vazgeçilmez kıyafetlerinden biri olan abiyeler renk renk ve çeşit çeşit olarak piyasaya sürülmüştür. Tesettür giyim Kuran'da emredildiği gibi kişinin vücut hatlarını belli etmeyecek şekilde, kadınlarda el yüz ve ayak harici hiçbir yerinin açık kalmayacağı şekilde giyinmektir. Tesettür abiye denilince sade ve moloton modeller akla gelir. Günümüzde bu tabu yıkılmış durumdadır. Tesettür abiye kendi kategorisinde trend oluşturan ve gün geçtikçe daha da moda ikonu haline gelen abiyeler olmaktadır. Kumaşının kalitesinden üzerindeki model ve işletmelere kadar her renk ve modelde abiye bulmak mümkündür.

Tesettür Abiye Nasıl Olmalıdır?

 

Tesettür abiye giyim bir amaç doğrultusunda giyinmektir. Bu nedenle bu amacın sınırlarını aşmamak ve uygun şekilde giyinmek gerekir. Tesettür olarak giyinmek çuval gibi bol ve çirkin giyinmek anlamına da gelmez. Yakışanı vücut hatlarını belli etmeden ya da içini göstermeyen kıyafetler tercih ederek giyinmek anlamı taşır. Tesettür abiye genel olarak tek parça halinde bulunabilir. Ama alırken çanta ve eşarp uyumunu da göz ardı etmemek gerekir.

Hangi Abiyeler Tercih Edilmelidir?

 

Tesettür abiye kişinin zevklerine göre farklı modellerde bulunur. Her şeyden önce abiyenin güzel orası gerekir. Giyinilecek yere uygun olmalıdır. Tabi abiye seçerken giyecek kişinin rahatlığı ve konforuda düşünülmelidir. Abiye seçiminde kalitede bir o kadar önem taşır. Abiye seçimi ve kalite konusunda alanında uzman https://modaensarbutik.com/tesettur-abiye adresinden bilgi ve destek alabilirsiniz.

Benzer Haberler

Sosyal Medya

10,211BeğenenlerBeğen
3,912TakipçilerTakip Et
1,251AboneAbone Ol
- Advertisement -spot_img

Son Haberler