Tersine Dünya büyüledi

Tersine Dünya büyüledi
Tiyatro gösterisini Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran, Kaymakam Hasan Hüseyin Can, Kent Konseyi Başkanı İsa Taş, Belediye Başkan Yardımcıları, Belediye Meclis üyeleri, Siyasi Parti temsilcileri, Sivil Toplum Kuruluşları temsilcileri, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş izledi. Kocaeli’nin önemli tiyatro gruplarından Oyun İstasyonu’nun sergilediği ve Orhan Kemal’in romanından uyarlanarak oyunlaştırılan Tersine Dünya adlı oyun beğeni ile izlendi.

Oyunda konu olarak Orhan Kemal’in romanından uyarlanan eserde erkeklerin ve kadınların rol değiştirdiği bir dünya da erkeklerin yaşayacağı zorluklar anlatıldı. Erkeğin egemen toplumda kadının yerine, statüsüne, çektiği sıkıntılara ve acılara tersten bir ayna tutan oyun, bir gecekondu mahallesinde kocası ve oğlu ile birlikte yaşayan Kopuk Hacer namlı kadının hapse düşmesi sonucu ailenin başına gelenler trajikomik bir dille izleyicilere aktarıldı.

Gösteri sonunda Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran sahneye gelerek oyuncuları teker teker tebrik etti. Kent Konseyi Başkanı İsa Taş ve Başkan Baran oyunculara hediye takdim etti. Yapılan hediye töreninin ardından sahneye gelen Körfez Kent Konseyi Gençlik Meclisi üyeleri Başkan Baran, İsa Taş ve oyuncularla birlikte hatıra fotoğrafı çektirdiler.