17.7 C
Konya
Cumartesi, Haziran 15, 2024

Telefonda Gizli Resimler Nasıl Kurtarılır

 

Gelişen teknoloji ile hayatımıza giren akıllı telefonlar, insan hayatında önemli bir yer tutan teknolojik cihazlardan biridir. Cep telefonları, kolaylıkları nedeniyle bilgisayar, kamera yerine tercih edilmektedir.

Geniş depolama kapasitesi sayesinde çektiğiniz fotoğraf ve videolar telefonunuzun hafızasında veya hafıza kartında saklanır. Ancak bazı durumlarda telefon fotoğrafları yanlışlıkla silinebilir. Anılarını kaybetmek istemeyenler için silinen fotoğrafları kurtarmanın bir yolu bulunur.

Android telefonunuzda silinen dosyaları kurtarmak için çeşitli yöntemler kullanabilirsiniz. Bulut depolama kullanıyorsanız, ona veya cihazınızın kurtarma sistemine dayanan özellikleri seçebilirsiniz.

Farklı teknikler kullanarak fotoğrafların nasıl kurtarılacağına ilişkin talimat ise Android telefonunuzda bir sorun varsa ve dosyalarınızı kaybettiyseniz 7-Data Recovery uygulaması yardımcı olabilir.

Telefondan Silinen Fotoğraflar Nasıl Kurtarılır?

7-Data Recovery uygulaması, cep telefonunuzdan SMS, vbettr, kişiler, fotoğraflar, videolar, uygulamalar gibi silinen dosyayı kurtaran çok başarı sağlayan dosya kurtarma sistemidir. Birkaç basit adımla silinen dosyaları kolayca geri yükleyebilirsiniz. Öncelikle uygulamayı indirip yüklemeniz gerekiyor.

Basit ara yüzü ile dosya kurtarma sandığınızdan daha kolaydır. Yüklediyseniz, uygulamayı başlatmadan önce telefonunuzda hata ayıklama modunu etkinleştirmeniz gerekir.

Ana ekrandaki seçeneklere baktığımızda, bu programın bilgisayarınızdaki dosyaları kurtarmak için de kullanılabileceğini görebiliriz.

Telefonda Gizli Resimleri Kurtarma Aşamaları

Telefonda gizli resimleri kurtarma aşamalı bir şekilde ilerlendiğin de başarı sağlanır. Aşamalar sıra ile şu şekilde belirtilir;

  • Telefonunuz için kullanacağınız için Android Geri Yükleme seçeneğine tıklayın
  • USB hata ayıklama modunu aktifleştirdikten sonra telefonu bilgisayara bağlayın, cihaz hemen tanınacaktır.

Sonraki seçeneğe geçerek gördüğünüz gibi, telefonumun bağlı olduğu sürücüyü algılar.

  • Bu denetleyiciyi seçin ve İleri düğmesine basın.
  • Telefonunuzda detaylı bir tarama tamamlandıktan sonra klasör ekranınızda belirecektir.
  • Geri yüklemek istediğiniz klasörlerin yanındaki kutuları işaretleyin ve Kaydet düğmesine ilerleyebilirsiniz.
  • Kaydet düğmesine tıkladıktan sonra, kurtardığınız dosyayı kayıt etmek için konum seçmiş olmanız gerekir. Seçimlerinizi yaptıktan sonra OK butonuna basarak kurtarma işlemini başlatın.

Dosyalarınızı kaybederseniz, telefonunuzun hafızasındaki veya hafıza kartındaki dosyaları kopyalamayın veya biçimlendirmeyin. Bu şekilde dosyanın orijinal sürümünü elde etme olasılığınız daha yüksektir.

Telefonda Gizli Resimleri Google Kurtarmak Yöntemi

Fotoğraflar, Google Fotoğraflar uygulamasından kurtarılmadan önce 60 gün içinde silinmelidir. Ayrıca uygulama içi geri dönüşüm kutusunu boşaltırsanız veya galerideki fotoğrafları yedeklemeden silerseniz, onları geri yükleyemezsiniz.

Google Fotoğraflar uygulamasını açın. Uygulamanın sol üst köşesindeki "Menü"yü açın ve "Çöp Kutusu"na gidin. Burada silinen fotoğrafları görebilirsiniz. Geri yüklemek istediğiniz fotoğrafa uzun basın ve altta "Kurtar" seçeneğini göreceksiniz. Geri Dönüşüm Kutusu'ndaki silinen fotoğrafları geri yüklemek için buraya tıklayın.

Telefonda Gizli Resimleri Microsoft Onedrive Kurtarma Yöntemi

Android telefonunuzda OneDrive uygulamasını açtığınızda ekranın alt kısmında bir menü göreceksiniz. Burada "ben" alanını seçiyoruz. Görünen listede bir "Çöp Kutusu" seçeneği var. Silinen fotoğraflarınızı buradan giriş yaparak bulabilirsiniz. Kurtarmak istediğiniz fotoğrafları seçtikten sonra "Kurtar" seçeneğine tıklayın, seçilen fotoğraflar hemen kurtarılacaktır.

Benzer Haberler

Sosyal Medya

10,211BeğenenlerBeğen
3,912TakipçilerTakip Et
1,251AboneAbone Ol
- Advertisement -spot_img

Son Haberler