Tasarımda Yeni Bir Boyuta Geçmeye Hazır Olun

Tasarımda Yeni Bir Boyuta Geçmeye Hazır Olun
 

Geleceği tasarlamamıza yardımcı olan Autocad ne işe yarar diyorsanız, cevap burada. Hayata geçirmek istediğiniz projeleri çizmenize yardımcı olan bir çizim programıdır. Ve etrafınızda görmüş olduğunuz birçok nesneyi tasarlama işine yarar. Masa, sandalye, sehpa, dolap, bardak, vazo, tabak gibi belirtilebilir. Sadece bununla sınır değil tabii ki. Mimari projeler, binalar, evler, arabalar Autocad ile rahatça tasarlanabilir.

Bunlar birçok programda tasarlanabilir diye düşünüyorsanız büyük bir yanılgı içerisindesiniz. Evet, belki tasarlanabilir ama hiçbir program Autocad gibi milimetrik çalışma imkanı sunmamaktadır.

Autocad: Mimari ve endüstriyel alanda kullanılan en yaygın ve en ünlü programdır. Ufacık bir nesnenin bile çizimini yaparak, üretim aşamasına hazırlar.

Autocad Hangi Alanlarda Kullanılır?

·         Mimari

·         İnşaat

·         Makine

·         Tesisat

·         Elektrik

·         Elektronik

·         Mobilya

·         Teknik resim

Başlıca alanlar arasında sayılabilir. Peki sadece bunlarla mı sınırlı? Kesinlikle hayır. Tasarımını yapmak istediğiniz herhangi bir nesne için Autocad kullanabilirsiniz. Bir makine parçasından, dekorasyonu yapılacak bir odanın çizimine kadar her şeye imkan tanır.

http://aktuelakademi.com/autocad-egitimi/ ; mimaride proje çizmede ve plan çıkarmada kullanılır. Makinede, üretim konusunda detaylı çizimler yapılmak için kullanılır. İnşaat sektöründe, plan çıkarma ve hesap konusunda tercih edilir. Mobilyada, detaylı çizimler yaparak üretimi geliştirmeye yardımcı olur. Elektrik sektöründe, şema çizmek için kullanılır. Bunların dışında teknik çizimi yapılmak istenen her nesne için kullanılır.

Kısacası Autocad ne işe yarar sorusunun cevabı; gelişen teknoloji elle çizimi rafa kaldırmıştır. Dolayısıyla hata payını en aza indirgeyen Autocad ile çizim tercih edilmektedir. Birçok sektör için vazgeçilmez bir program haline gelmiştir. Tasarımda kolaylık sunmasının yanısıra, hatayı minimuma çeken sistemi ile pek çok sektör için vazgeçilmez olmuştur.

Tüm bu konularda işe yarayan Autocad programını kullanmak için eğitim almanız şart. Öğrenmek için yapmanız gereken tek şey ise Aktüel Akademi’ye başvurmak. Akademik kariyerleri devam eden uzmanları ile size ayrıcalıklı bir eğitim şansı sunuyor. MEB (Milli Eğitim Bakanlığı) onaylı kurum, size iş bulma konusunda da avantaj sağlıyor. İşinizi şansa bırakmayın. Aktüel Akademi ile geleceğe güvenle bakın.