STK’lar CHP’ye teşekkür ziyaretinde bulundu

STK’lar CHP’ye teşekkür ziyaretinde bulundu
CHP Kula İlçe Teşkilatının 100. Yıl İşhanı'nda bulunan parti binasında gerçekleştirilen ziyareti, PAK Eğitim-İş Sendikası Kula Temsilciliği, Eğitim Gönüllüleri Derneği Kula Temsilciliği ve Kula Girişimci İş Adamları Derneği Başkanları gerçekleştirdi.

CHP Kula İlçe Başkanı Osman Kasırga tarafından karşılanan başkanlar, 14 Aralık’ta yapılan gözaltıları ve tutuklamaları hukuksuzca yapılan bir hesaplaşmam olarak gördüklerini dile getirerek, Başkan Kasırga’ya bu konudaki açıklamasından dolayı teşekkür etti. Başkan Kasırga ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek; ”Biz bu ülkede her zaman hukukun üstünlüğünü savunduk.

Dün Ergenekon, Balyoz ve benzeri operasyonlarla gözaltına alınanların nasıl yanında olduk, nasıl sahte delillerle yapılan tutuklamalara karşı koydu isek, bugün gerçeklerin üzerine gittikleri için, hükümetin işine gelmeyen haberler yaptıkları için gazetecilerin, yayın müdürlerinin içeri alınmasına da karşı dik duruşumuzu sergiliyoruz. İnanıyoruz ki bu gözaltına alınan arkadaşlar da tıpkı diğer gözaltı ve tutuklamalarda olduğu gibi serbest kalacak, suçsuzlukları kanıtlanacak” diye konuştu. 

HASAN YİĞEN