21.7 C
Konya
Perşembe, Mayıs 30, 2024

Seccade Nedir?

 

Üzerinde bir kişinin namaz kılabilmesi için tasarlanmış özel halı veya kumaştan yapılmış veya dokuma bir yer yaygısıdır. Namaz kılmak için kılınan yerin temiz olması gerekir. Bu nedenle seccadeler üzerinde namaz kılmak gerekir. Seccade tarihten bu güne kadar çeşitli motifleri ile tasarımı yapılan en eski hali türevi olarak kabul edilmektedir. Yıllar boyunca seccade herkes için çok önemli bir yer tutmuştur. Alırken ve kullanırken dikkat edilmesi gereken bir takım konularda bulunmaktadır.

Seccade Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

 

Seccade Alırken öncelikle üzerinde motiflere dikkat edilmesi gerekir. Üzerinde insan ya da hayvan figürü bulunan seccade üzerinde kesinlikle namaz kılınamaz. Ayrıca değişik semboller ve Müslümanlığa aykırı şekillerin bulunduğu her türlü resim ya da şekillerin bulunduğu seccade kullanılmamalıdır. Bunun yanı sıra kaliteli bir ürün olmasına özen gösterilmelidir. Seccadeler kullanımı dolayısıyla aşınmaya hazır ürünlerdir. Kaliteli malzemelerden üretilmiş seccadeler uzun ömürlü olarak kullanılabilir. Seccadeler belirli boylarda bulunmaktadır. Uygun boyu tercih etmek namaz kılarken rahatlık sağlayacaktır.

Nerelerden Seccade Alınmalıdır?

 

Seccadeler hem evde gündelik hayatta kullanılmak için hem de hediyelik amacıyla satın alınabilmektedir. Gündelik kullanım için gayet sade ürünler tercih edilirken, hediyelik olarak satın alınan ürünler daha şık ve kaliteli ürünler olup dikkatli seçim yapılmalıdır.  Dilerseniz en iyi seccade seçimleri için https://www.ihvan.com.tr/seccade adresinden bilgi alabilirsiniz ve aradığınız seccade örnekleri konusunda destek alabilirsiniz.

Önceki İçerik
Sonraki İçerik

Benzer Haberler

Sosyal Medya

10,211BeğenenlerBeğen
3,912TakipçilerTakip Et
1,251AboneAbone Ol
- Advertisement -spot_img

Son Haberler