Ölen kardeşinin yüzünü görmek için yalvardı

Ölen kardeşinin yüzünü görmek için yalvardı

Edinilen bilgilere göre, Alanya-Gazipaşa istikametinde seyir ettiği tahmin edilen 48 K 7776 plakalı motosiklet sürücüsü, tali yoldan çıktığı belirtilen otomobille çarpıştı. Kazada motosiklet sürücüsü Altun olay yerinde hayatını kaybetti, otomobil sürücüsü ise olay yerinden hızla uzaklaştı.

Kazayı duyunca olay yerine gelen Hamdi Altun’un annesi Durdane Altun sinir krizleri geçirdi. Durdane Altun’un diğer iki oğlu sakinleştirmeye çalıştı.

Polis, Gazipaşa Cumhuriyet Savcısının incelemesinin ardından cenazeyi Gazipaşa Devlet Hastanesi Morguna kaldırdı. Kardeşi ceset torbasına konan Abi Süleyman Altun, kardeşinin yüzünü bir kez daha görebilmek için polis memurlarına yalvardı. Polis memurlarının izin vermediği ağabey, olay yerinden uzaklaştırıldı.
Kazayı gördüğünü söyleyen Mustafa Çetiner adlı görgü tanığı, “Ben arkadan geliyordum baktım motor havaya savruldu. Araba durmayınca arkasından takip edeyim ışıklarda yakalarım dedim ama araba karakol sokağına sapmış. Plakasını alamadım ama beyaz arkası kesik bir arabaydı” dedi.

Polis, kaçan sürücüyü yakalamak için incelemesini sürdürüyor.

AHMET MERVAN TAŞ