MÜSİAD Bursa'da görev değişimi

MÜSİAD Bursa'da görev değişimi

Hilton Otel’de yapılan 18. olağan genel kurulda konuşan MÜSİAD Genel Başkanı Nail Opak, "Doğduğumuz topraklara, bu medeniyete sahip çıkan işadamlarından oluşuyor ve bizler bu sorumluluk bilinciyle hareket ediyoruz. Bunu açıklanan dış ticaret verilerinin ışığında söylüyorum. Bursa’nın en çok ihracat yapan iller arasında, İstanbul’dan sonra ikinci sırada yer alıyor. Bursa toplam 12 milyar dolar ihracat gerçekleştirmiş bir şehirdir. 2014 yılını küresel ölçekte değerlendirdiğimiz zaman birçok siyasi, ekonomik belirsizlik ve durgunluk ile yaşadığımızı hatırlatmak istiyorum. Özellikle bizi yakından ilgilendiren euro bölgesindeki durgunluk, ABD’nin faizlerle ilgili nasıl bir karar vereceğine dair beklentiler, Kuzeyde Rusya-Ukrayna-Kırım üçgenindeki siyasi gerginlik ve onun ekonomik yansımaları var. Güneyde ise akan kan ile birlikte elbette ekonomimizin etkilenmesinin yaşandığı bir yılın yansımaları bulunuyor. 2014’ün ilk çeyreğinde yüzde 1.1, ikinci çeyreğinde yüzde 3.6 özel sektör yatırımlarında bir azalma yaşadık. Üçüncü çeyrekte ise bir artış yaşanamadı. Türkiye’nin toplam ihracatı 2014 yılın içerisinde, bir önceki yıla göre yüzde 3.9 artarak 157.7 milyar dolar oldu” dedi.
MÜSİAD Bursa Şubesi'nin 5 yıldır başkanlığını yürüten Hasan Çepni ise görev süresi boyunca bir çok güzel çalışmaya imza attıklarını ifade ederek, "Bugün Bursa, Türkiye ekonomisinin lokomotif gücüdür. Tekstilde, otomotivde, gıdada, dünya arenasında Türkiye’yi temsil etmektedir. Türkiye’nin geleceği Bursa’dır, üretimdir, ihracattır” dedi.
Bursa Şubesi başkanlığına Mustafa Gürses seçildi. Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe'nin de katıldığı törende Genel Başkan Nail Opak, eski başkan Hasan Çepni’ye başarılı çalışmalarından dolayı bir plaket verdi. 

SEFA BALABAN
BURSA