Müjde Verdi Muhalefete Meydan Okudu

Müjde Verdi Muhalefete Meydan Okudu
Partisini grup toplantısında konuşan AK Parti genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, enflasyon rakamlarına ilişkin, Enflasyonda düşme eğilimi var, bunların ekonomiye olumlu yansımasını bekliyoruz dedi.

Faiz oranlarının düşeceğine inandığını vurgulayan Başbakan Ahmet Davutoğlu, Faiz oranlarının da önümüzdeki aylarda gittikçe artan bir ivme ile düşeceğine ilişkin inancımız güçlüdür ifadelerini kullandı.

PARALEL YAPININ MUHALEFETLE İTTİFAKI

Seçim yaklaştıkça kirli ittifakların yeniden gündeme geldiğini, paralel yapının kıyılarda CHP’yi, Doğu’da HDP’yi İç Anadolu’da ise MHP’yi desteklediğini anlatan Davutoğlu, Tek tek gelmeyin, hepiniz birlikte gelin.

Hepinize karşı zafer kazanmak bizim için daha zevkli olacak dedi.

BAHÇELİ’YE PARALEL GÖNDERMESİ

Devlet Bahçeli’nin ekononik verileri değerlendirirken, piramitten bahsettiğini belirten Ahmet Davutoğlu, Piramitten bahsetmiş, elipse döndürelim bunu demiş. Kendi iktidarları döneminde gelir dağılımını herkes biliyor.

Şimdi bir doların üç dolarına altında yaşayan yok.

Sayın Bahçeli elipsle üçgenle uğraşmasın, biraz paralelle ilgilensin paralelle.

Hep bunlar yan yana gidiyorlar, milletle yolları hiç kesişmiyor.

Kesişim noktaları yok.

Onlar paralelle yürümeye devam etsinler, biz sıratı müstakimde yürümeye devam edeceğiz diye konuştu.

MÜJDELER VERDİ

İlk evini alan konut taliplisi için yüzde 25 vesilesiyle yaptığı tasarrufun yüzde 15’ini kendisine devlet desteği olarak vereceğiz diyen Başbakan, bir müjde de Bağ-kur’lulara verdi.

Borçlarını yapılandıramamış Bağ-Kur’lu vatandaşlarımız sağlık hizmetlerinden yararlanabilecek.