Moneygram Hangi Bankalarda Var?

Moneygram Hangi Bankalarda Var?

Artık ulusal işlerin yanı sıra uluslar arası işler ve ticaret de epeyce gelişti. Ancak bu noktada yaşanan sıkıntılardan birisi de uluslar arası para transferi işlemleriydi. Bildiğiniz gibi ülkemizdeki bir bankadan farklı bir ülkede yaşayan birine para göndermek istediğinizde, kişinin bilgileri dahilin de aynı banka olması gerekmektedir. Ayrıca para gönderme aşamasında kesintiler söz konusu olmakla beraber bir takım ek bilgiler de talep edilmektedir. Bunun yanında bankalarda sınırlı miktarlarda para gönderilmesi söz konusudur. Swift kodu denilen kodlar aracılığı ile X bankasından sadece yurt dışında bulunan X bankasına para gönderilmesi gerekiyor. Günümüzde ise moneygram adlı şirket, anlaşmalı bankaları devreye alarak, il ve ilçelerde hizmet vermeye başlamıştır. Yine sınırlı miktarlarda para gönderimini sağlayan Moneygram ile düşük ücretler dahilin de dünya genelindeki bir ülkede hizmet veren Moneygram logolu iş yerinden paranızı çekebilirsiniz.

 

Türkiye’de uluslararası bir ödeme yöntemi olarak kullanılan Moneygram, özellikle, yurt dışında pazarı bulunan şirketlerin vazgeçilmez ödeme sistemi olarak biliniyor. Büyük şirketler, kısmen bu para transfer sistemini kullanırken aynı zamanda çeşitli avantajlarıyla da Moneygram ön plana çıkıyor. Geçtiğimiz yıllarda, Türkiye’de üç banka içerisinde devreye alınan sistem, Banka Asya Katılım  Bankası  ( şu an için Tasarruf Mevduat Sigorta Fonu ‘na devredilmiştir ) ve Denizbank ‘tır. Şimdilerde sadece iki bankada kullanılsa da, günümüzde bu ödeme yöntemini kullanarak para transferlerini dışarıya, anında yapan pek çok isim mevcut. Bu isimlerin bazıları büyük şirketler, bazıları sadece şahsiyet olarak biliniyorlar. Moneygram’ın güvenilir bir para transfer servisi olduğu ve diğerlerine nazaran daha ucuz olduğu da biliniyor.

 

Moneygram hangi bankalarda?

 

İlk olarak Moneygram’ın ne olduğunu kısaca açıklamaya çalışalım. Uluslararası para transferi yapmak için biçilmiş kaftan bir servis olan Moneygram, hemen herkes tarafından kullanılabilen bir sistemdir. Bankalar aracılığıyla dilerseniz kurumsal şirketiniz adına, dilerseniz şahsen, kendiniz adına para transferini ucuz ve bir o kadar avantajlı biçimde gönderebilirsiniz. Tüm dünyada kullanılan bir servis olduğu için, sıklıkla tercih edilen Moneygram sistemi; karşı hesaba paranızın 10 dakika içerisinde, dünyanın neresinde olursanız olun geçmesini sağlar ve bu yönüyle biçilmiş kaftandır. Ayrıca, açıklamalara pek çok banka yahut bankacılık sisteminin ücret aldığını bilmekteyiz; zira yurtdışına göndereceğiniz para çoğu zaman açıklamaya ihtiyaç duyabilmektedir. Moneygram’da, bu ücretlendirmeden de arınırsınız.

 

Ülkemizde Moneygram anlaşmalı bankalara baktığımızda;

Denizbank

Kuveyt Türk şeklindedir.

Daha önceleri Bank Asya vardı ancak geçen yıllarda bankanın kapatılması sonrasında buradaki tüm işlemler durdurulmuştur.

 

Moneygram özellikleri:

 İlk para transferinin ardından bilgiler sistemde kayıtlı tutulur. Böylece aynı hesaba tekrar para transferi yapılacağı zaman hızlı ve kolay bir şekilde işlem yapılmasına olanak tanır. Ülkelerin yerel çalışma saatlerine bağlı olarak ortalama 10 dakika içerisinde paranız istediğiniz hesaba gönderilir ya da sizin hesabınıza gelir. Moneygram kart sahiplerine sistemde kayıtlı olan eposta adreslerine karşı tarafın parayı aldığına dair bilgilendirici mesaj gönderilir. Kart sahipleri yıl içerisinde yapılan tüm kampanyalardan haberdar edilerek bilgilendirilir. Moneygram kullanılarak gerçekleştirilen para transferlerinde ortalama 3$ başlayan ücretlendirmeler devreye girer. 10 kelimeye kadar transfer işlemlerine ait açıklamalarda ekstra ücret talep edilmez. Birçok bankada açıklamalar için ayrıca ücret talep edilir. Yaklaşık 200 ülke ve 350 bin ödeme noktasında kullanılabilen bu sistem neredeyse dünyanın her yerinde geçerlidir.

Moneygram Ziraat Bankası

Türkiye’de, Denizbank ve Kuveyt Türk bankaları aracılığıyla hem hızlı hem de 3 dolardan başlayan EFT ücretleriyle tarafınıza hizmet veren Moneygram, bu yönleriyle çekici kılınabiliyor ve herkes tarafından da kullanılabiliyor. Günümüzde Moneygram Ziraat Bankası hizmeti bulunmamakta.

 

Dilediğiniz Denizbank yahut Kuveyt Türk bankalarından Moneygram servisini kullanmanız mümkündür. Sağlam bankacılık sloganıyla hizmet vermeye devam eden, uluslararası sistemlerle de arası iyi olan Kuveyt Türk’ün örneğin birçok il ve ilçede pek çok şubesi mevcut. Moneygram olan bankalar arasında bulunan herhangi bir şubeden, uluslararası para transferi işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Denizbank şubelerinden de, söylediğimiz gibi Moneygram işlerinizi halletmeniz mümkün. Gidebileceğiniz en yakın Denizbank şubesine, Denizbank.com.tr adresinden erişebilirsiniz ya da etrafınızda bir Denizbank ATM’si varsa, yine oradan da en yakın şube bilgisini edinebilmeniz mümkündür.

 

KAYNAK: https://www.kredivepara.com/moneygram-hangi-bankalarda-var/