Milli Takımımıza Dev Rakip !

Milli Takımımıza Dev Rakip !
 

Millilerimiz ise genç ve yetenekli bir ekip olarak gruptan çıkarken, olası rakipler içinde gelebilecek en zor eşleşmenin olduğu belirtiliyor.

İspanya son 4 Avrupa Basketbol Şampiyonası’nda 3 kez mutlu sona ulaşırken, kadrosundaki NBA yıldızları, tecrübeli ve yetenekli isimler göz kamaştırıyor. Kadrosunda dikkat çeken en önemli isimler ise 37 yaşındaki Gasol ve kardeşi Hernangomez olarak karşımıza çıkıyor. NBA takımlarında kariyerlerine devam eden kardeşler, ilerlemiş yaşlarına ve yıpratıcı geçen sezonlarına rağmen EuroBasket 2017’de müthiş performanslar sergilediler.

C grubunun lideri olarak gruptan çıkan İspanya, 5 maçın sonunda grup aşamalarında maç başına en çok basket atan ikinci takım olurken, maç başına 89,8 gibi çok yüksek sayı ortalamasıyla skor yaptılar. Önemli istatistiklerde hep başı çeken İspanya 47 ribaund ve 25 asist ile EuroBasket 2017’de lider konumdalar.

“Oynanmamış Maç Kaybedilemez”

Ufuk Sarıca İspanya eşleşmesini NTVSpor’da Kırmızı Çizgi programına bağlanarak değerlendirdi. Erbatur Ergenekon’un sorularını yanıtlayan koç, “İspanya çok güçlü bir ekip ancak oynanmamış hiçbir maçı kaybetmiş sayılmayız. Şu an maçın hazırlıklarını yapıyoruz” diyerek İspanya maçının zor olacağını ancak imkansız olmadığını belirtti.

Türkiye Basketbol Federasyonu başkanı Hidayet Türkoğlu ise EuroBasket 2017 organizasyonunun çok iyi yapıldığını dile getirerek, “Türkiye çok önemli bir organizasyonun altından başarıyla kalkıyor. Türk basketbolu için böyle organizasyonların Türkiye’de yapılması çok önemli” ifadelerini kullandı. İspanya – Türkiye maçı için, “milli takımımız çok yetenekli ve genç kişilerden oluşmakta, tecrübe eksikliğimizi maç içinde hissetmezsek maçı kazanabiliriz” yorumunda bulundu. Spor dünyasındaki tüm haberleri ve en yüksek oranları sunan kaçak iddaa siteleri listesini burada bulabilirsiniz.

Kaynak: bayiddia.net