MHP'li Yeniçeri: İstediğimiz her yere gidiyoruz.

MHP'li Yeniçeri: İstediğimiz her yere gidiyoruz.
MHP Ankara Milletvekili Özcan Yeniçeri, TBMM’de düzenlediği basın toplantısında, Türkiye’de ilaç bulamayan insanların olduğunu, bazı insanların ise Lale Devri'ni yaşadığını söyledi. Son zamanlarda terörün siyasilerin konuşmalarının odak noktası haline geldiğini kaydeden Yeniçeri, "Ermenek'teki madeni su basmasaydı ve 18 kişi mahsur kalmasaydı bir babanın ayağındaki lastik ayakkabıyı kimse görmeyecekti" diye konuştu. Yeniçeri, “Kentler ile köyler, varlık ile yokluk bir aradadır. Altta kalanı ezen vahşi kapitalizmin bütün insafsızlığı yürürlüktedir.

Türkiye’de bazı insanların varlığından ancak ölünce toplum haberdar oluyor. Sokaklar, varoşlar ve köyler tüyler ürperten sefil yaşantılarla ağzına kadar doludur” ifadelerini kullandı. Gelir dağılımında adaletsizlik olduğunu vurgulayan Yeniçeri, “Dünden bugüne ne yolsuzluk ne de yoksulluk cephesinde değişen bir şey yoktur. Açlar yine aç, yolsuzlar yine yolsuz, yoksullar yine yoksuldur. Yoksulluğun nedeni yolsuzluktur. Türkiye’de yolsuzluk ile yoksulluk bir terazinin iki kefesi gibidir; birisi yükselmeden diğeri alçalmıyor” şeklinde konuştu. Yeniçeri şunları kaydetti: “Yırtık lastikle yoksulluk cenderesi içinde olanlar Sakarya'da da, Çanakkale'de de vardı.

Ermenekli köylünün sabrı ve kanaatkarlığının her türlü saygıyı hak ettiğini söylemek istiyorum. O köylü de, o saraydaki de aynı kefene sarılarak mezara koyulacaktır. Bize gelen habere göre kefenin cebi yoktur.” "Kamu güvenliği varsa devlet var" diyen Yeniçeri, "Gerçek hukuk devletinde herhangi bir güç odağı ya da grupla kamu düzeni pazarlığı yapılmaz. Çadır ile hukuk devleti arasındaki farkı kamu düzenine yönelik algı belirler" ifadelerini kullandı. Yeniçeri, MHP Genel Başkanı Bahçeli’nin Tunceli’ye gideceğini açıklamasıyla ilgili olarak da, “İstediğimiz her yere gidiyoruz. Siyasal ve sosyal ortamı bozmadan, halkta gerilim ve çatışma üretmeden Türkiye'nin her yerine ayak basacağız” dedi. 

Meclis soruşturma komisyonu haberlerine getirilen yayın yasağının dört eski bakanın ifade vermesinden önce getirilmesine ilişkin ise Yeniçeri, şunları söyledi: “Yolsuzlukları halkın duymasını engellemek ve yolsuzluk yaptığı iddia edilenlerin konuşmalarının duyulmasının engellenmesi yoluyla masum olduklarını ifade ediyorlar. Yayın yasağı koyarsanız işi netameli hale getirirsiniz, suçüstü yakalandığınızı kamuoyuna göstermiş olursunuz."   AHMET UMUR ÖZTÜRK