Mersin'de 2 katlı bina çöktü: 5 yaralı

Mersin'de 2 katlı bina çöktü: 5 yaralı

Mersin’in merkez Akdeniz ilçesinde bulunan 2 katlı binada meydana gelen çökme sonucu 5 kişi yaralandı. 

Edinilen ilk bilgilere göre, Bahçe Mahallesi, 4605. Sokak’ta bulunan 2 katlı bir binanın üst katında henüz belirlenemeyen bir nedenle çökme meydana geldi. 

KOPAN BACAĞI ENKAZ ALTINDA BULUNDU

 Mersin’de çöken iki katlı binada arama çalışmaları sona ererken, yaralı kurtulan Hatice Zihnetler'in kopan bacağı enkaz altında bulunarak hastaneye götürüldü.

Merkez Akdeniz ilçesi Bahçe Mahallesi 4605 sokak üzerinde çöken iki katlı binada, enkaz altında kalan Hatice Zihnetler'in kurtarma ekipleri tarafından çıkarılmasının ardından olay yerine sevk edilen AFAD, UMKE ve itfaiye ekipleri, çalışmalarını tamamladı. Enkaz altında kalan olup olmadığını belirlemek için bir süre çalışma yapan ekipler, Mersin Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne kaldırılan Hatice Zihnetler'in kopan bacağını moloz yığınları arasında buldu. Kadının kopan bacağı yerine dikilme ihtimaline karşı ambulansla hastaneye gönderildi.

Devam eden çalışmalar neticesinde ve sahibinin içeride başka kimsenin olmadığını söylemesi üzerine arama çalışmalarına son verilerek bina iş makinaları tarafından yıkıldı. Yıkımın ardından enkazın kaldırılacağı öğrenildi. 

VALİ ÇAKACAK: “BİNADAN 5 KİŞİ YARALI OLARAK ÇIKARILDI”

Mersin Valisi Özdemir Çakacak, çöken binadan 5 kişinin yaralı olarak çıkarıldığını ve ev sahibinin verdiği bilgiye göre binada başka kimsenin bulunmadığı söyledi.

Mersin Valisi Özdemir Çakacak, yaptığı açıklamada, çöken 2 katlı binadan 5 kişinin yaralı olarak çıkarıldığını söyledi. Ev sahiplerinin bildirdiğini göre binada başka kimsenin bulunmadığını belirten Çakacak, ancak yinede AFAD, itfaiye ve diğer kurtarma ekiplerinin her ihtimale karşı binadaki incelemelerini sürdürdüğünü ifade etti. Yaralılardan birinin sağlık durumunun ağır olduğunu söyleyen Vali Çakacak, diğerlerinin durumlarının iyi olduğunu, çökme nedeninin ise incelemeden sonra ortaya çıkacağını kaydetti. 

HÜSEYİN KAR - KORAY ÜNLÜ