Medikal Sağlık Ürünü

Medikal Sağlık Ürünü

 

Medikal sağlık ürünleri uzmanlar tarafından önerilen ya da kişiler tarafından ihtiyaca göre tercih edilebilen yardımcı sağlık ürünleridir. Ürün çeşitleri oldukça alternatifli olan medikal malzemeler genel olarak hastanelerde, kliniklerde, bakım merkezlerinde, okullarda, işyerlerinde ve evlerde kullanılabilecek ürünlerdir. Bu ürünler ilk yardım malzemeleri olarak da tanımlanabilir. Her evde ve işyerinde, hatta araç içerisinde bulunması gereken ilk yardım çantaları içinde kullanılabilecek, ilaç dışı ilk yardım malzemeleri medikallerden de satın alınabilir. Bu ürünler yara bantları, bandajlar, gazlı bezler, sargılar, sıcak su torbaları ve benzeri şekilde çeşitlenir. Medikaller de aynı zamanda bir çok farklı çeşitte ölçüm aleti ve yatan hastalar için malzemeler de bulunabilir.

 

Medikal Sağlık Ürünü Çeşitleri

 

Medikal sağlık ürünü çeşitleri için genel olarak; bandajlar, maskeler, steril olması gereken ortamlarda kullanılacak saç boneleri, önlükler, hasta bezleri ecza dolapları ve bunlar içinde yer alması gereken ürünler, pamuk çeşitler, yara bantları, ilaç saklama kutuları ,sıcak su torbaları ve daha birçok ürün sıralanabilir.Birçok farklı ihtiyaca göre bulunabilen medikal sağlık ürünü çeşitleri içinden günlük olarak en sık kullanılan ürünler içinden sıcak su torbaları gösterilebilir. Sıcak su torbaları çeşitli sebeplerden oluşan ağrıları hafifletmeye yardımcı olarak tasarlanmış ürünlerdir. Farklı litre kapasitelerine sahip olan bu ürünler karın ağrısı, boyun, bacak, sırt ağrısı çekenler tarafından sıklıkla tercih edilen ürünlerdir. Termofor olarak da bilinen bu ürünler genel olarak sızma yapmayan kalın plastiklerden üretilir. Üstlerinde yer alan polar ve benzeri kumaş kılıfları sayesinde olası yanma risklerini ortadan kaldırabilir

 

Medikal Sağlık Ürünü Fiyatları

 

Medikal malzemeler genellikle rahatsızlık durumlarında yardımcı niteliklere sahip olarak üretilmişlerdir. Bu ürünler ihtiyaç sahibi herkes tarafından satın alınabilir. Ancak bazı ürünlerin uzmanlar tarafından önerilmiş olması gerekir. Bunun dışında medikal sağlık ürünleri genel olarak tıbbi sarf malzemeleri olarak bilinen medikal ürün fiyatları ise ürünün çeşidine göre değişir. Medikallerde sıcak su torbalarından tek kullanımlık maskelere, elektronik ölçüm aletlerinden tekerlekli sandalyelerde kadar birçok ürün çeşidi bulunduğundan, ürünler birbirlerinden oldukça farklı fiyatlara sahiptir. Bu yüzden ihtiyaç sahiplerinin ürün çeşitleri arasından seçim yapması, seçtikleri ürünün de malzeme kalitesi oldukça önemlidir. Birçok farklı marka tarafından üretilen medikal malzemeler Sepetfy sayfalarında fiyatları eşliğinde listelenir.