Kütahya'da Hz. Peygambere saygı yürüyüşü

Kütahya'da Hz. Peygambere saygı yürüyüşü

Kütahya Ulu Camii önünde toplanan yaklaşık 200 kişilik grup, tekbir ve sloganlar atarak, Sevgi Yolu üzerinden Karagöz Ahmet Paşa Camii önüne kadar yürüdü.

Grup adına açıklama yapan AK Parti İl Gençlik Kolları Başkanı Mustafa Özbey, hakaretlerin devam etmesi halinde ümmet olarak sokaklara inmekten çekinmeyeceklerini belirterek, "Geçtiğimiz günlerde bir Fransız paçavrasında yer alan karikatürlerle İslam’ı ve Müslümanları terörle yaftalama hareketine karşı, İslam’a hakaret özgürlük değildir diyoruz. Müslümanları terörist diye yaftalamak özgürlük değildir. Müslümanlar teröre karşıdır ve böyle bir yöntem kullanmazlar. Terör, Fransızların Cezayir'de yaptıklarıdır. Terör, İsrail'in Filistin'de yaptıklarıdır. Buradan tekrar ve tekrar söylüyoruz ki Sevgili'yi, Resulullah'ı incitenlere ve saygısızlık yapanlara saygımız yoktur" diye konuştu.

Yürüyüşe, AK Parti İl Geçlik Kolları Başkanlığı, İHH, KİHMED, Gençlik Birlik, Eğitim-Bir-Sen, Bem-Bir-Sen, Ensar Vakfı, Genç Fidanlar ve Semarkand'ın üye ve yetkilileri katıldı. 

HÜSEYİN EFE
KÜTAHYA