16.3 C
Konya
Perşembe, Nisan 18, 2024

Kurban Bayramı 2023 kurbanlık fiyatları ne kadar olacak?

Kurban Bayramı yaklaşıyor. 28 Haziran Perşembe – 1 Temmuz Pazar tarihleri arasında idrak edilecek olan bayramın yaklaşmasıyla insanlar kurbanlıkların fiyatını merak ediyor.  
rn
rnKurban Bayramına sayılı günler kala İslam dininin önemli ibadetlerinden biri olan kurban ibadeti için fiyat araştırmaya başlandı. Vazifesinin yerine getirmek isteyenler, büyükbaş ve küçükbaşın ne kadar olduğunu sorguluyor.
rn
rnKurbanlık fiyatları 2023 ne kadar olacak?
rn2023 yılı kurbanlık fiyatları henüz açıklanmadı. 2023 yılında ortalama bir ton dana fiyatının 50.000 ile 100.000 TL arasında olması bekleniyor.
rn
rnOrtalama fiyat 6 ile 12 bin TL öngürülüyor
rn2023 yılında bir koyunun ortalama fiyatı tahminen 6 ile 12 bin TL arasında olması bekleniyor. 
rn
rn​Kurbanlık fiyatlarını yaşı, kilosu, sağlık durumu etkiliyor
rnKurbanlık fiyatlarının belirlenmesinde pek çok faktör rol oynuyor. Bunların başında hayvanın cinsi, yaşı, kilosu, sağlık durumu,yem fiyatları, hayvan bakımı ve bölgesel fiyat farklılıkları önemli bir yer tutuyor.Vatandaşların bu faktörleri göz önünde bulundurarak tercihlerini yapmaları ve uygun fiyatlı ve sağlıklı hayvanları satın almaları gerekiyor. Kurbanlık fiyatlarının artmasında en önemli etkenlerden biri, besicilerin yüksek maliyetlerle karşı karşıya kalmaları oldu. Yem, saman, ilaçtaki artış, besicilerin maliyetini yükseltti ve bu da fiyatların yükselmesine neden oldu. 

Benzer Haberler

Sosyal Medya

10,211BeğenenlerBeğen
3,912TakipçilerTakip Et
1,251AboneAbone Ol
- Advertisement -spot_img

Son Haberler