Konya’daki Oteller ve Konya’da Gezilecek Yerler

Konya’daki Oteller ve Konya’da Gezilecek Yerler
 Birçok kişi üzerinde büyük merak uyandıran ve bir gün herkesin gitmesi gereken Konya’da yaşam birçok gezilecek yer bulunmaktadır. Burada kaldığınız her günü yıllar boyu unutamayacaksınız. Geçirdiğiniz her dakikayı ve size kattıklarını yıllar boyu sevdiklerinize anlatacağınızdan eminiz. İlk olarak Mevlana türbesi ile ünlenen şehir daha sonra yeni güzellikleri ile de ön plana çıkmaya başladı. Özellikle de meram bağları bütün ziyaretçilerin en uğrak noktalarından bir tanesi. Burası bütün bir gün geçirseniz bile sıkılmayacağınız bir yer. Ardından bir şehir manzarası izlemek isteyenler için ise Akyokuş tercih edilmesi gereken bir yerdir. Akşamları bir başka güzel olan bu noktada şehrin ışıkları üzerinde bir dolunay manzarası izleyebiliyorsunuz.

Konya’nın Lüks ve En Hesapları Otellerini Öğrenmek İster Misiniz ? “ https://www.neoldu.com/konyanin-en-iyi-otelleri-7232h.htm

 

Şehrin Her Noktasında Güzel Zaman Geçireceksiniz

 

Güzellikler ve gezilecek yerler ile dolu kentte şehir manzarasının izlenebileceği bir başka nokta ise Kule 42. Kat olarak öne çıkıyor. Panoramik bir şekilde manzaranın tadını çıkarabilecek ve çayınızı yudumlayabileceksiniz. Şehrin tam ortasında her yere görebileceğiniz bir noktadır burası. Ayrıca biraz şehir dışına çıkıldığında yine ziyaret edilmesi gereken önemli yerler bulunmaktadır. İlk olarak Sille ismini verebiliriz. Burada adeta tarihte bir yolculuğa çıkacaksınız. Taş evler ve cafeleri ile merkezinden geçen bir nehir sayesinde nostaljik anlar yaşayabilecek ve kartpostal tadında resimler çekebileceksiniz. Birçok dizi setine de ev sahipliği yapan ilçeye en az bir gününüzü ayırmalısınız.

Damak Tadınıza Uygun Zengin Yemek Kültürü İle Tanışın

 

Konya’da geçirdiğiniz zamana değer katacak bir başka güzellik ise yemek kültürüdür. Bağımlısı olacağınız yemekler ile tanışacaksınız. Etliekmek ilk sayacağımız en önemli değerlerinden bir tanesidir. Ardından fırın kebabı ve düğün yemeklerinin olmazsa olmazı bamya çorbası ve höşmerim gibi tatlar gelmektedir. Bu lezzetleri çok beğeneceğinize eminiz. Bunun yanında konaklama konusunda da sıkıntı yaşamayacağınızı söyleyebiliriz.

Konya’da Bütçenize Uygun Lezzetleri Tatmak İçin “ https://www.neoldu.com/konyanin-meshur-lezzetleri-7222h.htm “ Adresini Ziyaret Etmeniz Yeterli Olacaktır .

Bütçenize uygun bir yer bulmakta zorlanmayacaksınız. Büyük otelleri ve kiralanabilen müstakil evleri ile aradığınız zorlanmadan bulabileceksiniz. Şehir merkezinde ulaşımın da kolay olması ile araç kiralamadan bile kolaylıkla gezebilirsiniz. Kentin bir ucundan diğerine uzanan tramvay ise en az bir kere binilmesi gerekenlerden.