Kızlık Zarının Yırtılması

Kızlık Zarının Yırtılması
 

Kızlık zarı, vulvanın girişini daraltan esnek ve gözenekli bir yapıya sahiptir. Henüz cinsel ilişkiye girmemiş kızlarda bulunur. Cinsel ilişki sırasında yırtılarak kimi zaman çok az kimi zaman da üç gün kadar süren kanamalar gösterir. Toplumsal değerler arasında yer alan kızlık zarı birçok bölgede oldukça hassas yaklaşılan bir mesele kimi zaman da namus kavramının tam karşılığıdır.

Kızlık Zarının Yırtılması

Cinsel ilişki sırasında penisin vajina ile birleşmesiyle bu zar yırtılır. Bazı kızlık zarları oldukça esnek yapıya sahip olabiliyor. O yüzden ilişki sırasında yırtılmayabilir. Bazı vücut tiplerinde de penisin yetişemeyeceği kadar gerilerde bulunuyor. Bu durumda da zarda yırtılma olmaz. Ancak doğum sırasında yada vajinadan yapılan müdahale ile yırtıma gerçekleşir. Kimi zamanda kaza sonucu vajinaya giren cisimler de yırtılmaya sebep olur.

Bekar kızlarda yırtılmış olan kızlık zarı evlilik aşamasında sorun teşkil edebilir. Ahlaki değerlerin ağır bastığı toplumunuzda gerdek gecesinde kızlık zarının yırtılması ve oluşan kanama çoğu bölgede övünç sebebi olabiliyor. Gelişen teknoloji ve uzman ellerle kızlık zarı dikimi yapılabiliyor.

Kızlık Zarı Nasıl Dikilir?

Evlenmeden önce yapılması gereken kızlık zarı dikimi lokal anestezi ile 5- 10 dakika süren bir işlemdir. Alanında uzman jinekoloji ve kadın doğum doktorları ile çalışan monosaglik.com İzmir kızlık zarı dikimi konusunda titizlikle hizmet veriyor. Oldukça ekonomik hizmet veren merkezi arayarak kızlık zarı dikimi fiyatı hakkında bilgi alabilirsiniz.