Kırışıklıklara Devrim Niteliğinde Çözüm: Yüz Mezoterapisi

 Kırışıklıklara Devrim Niteliğinde Çözüm: Yüz Mezoterapisi

 

            Kırışıklık problemi yaşın ilerlemesinin getirdiği sorunlardan bir tanesidir. Özellikle göz çevresinde ve alında ortaya çıkan kırışıklıklar kişiyi olduğundan daha yorgun gösterebilmektedir. Bu noktada yalnızca beklemek ve hiçbir müdahalede bulunmamak kırışıklıkların her geçen gün daha da yerleşmesine neden olacaktır. Kırışıklıkların tamamen engellenmesi mümkün olmasa da belli başlı müdahalelerde bulunulması mümkündür. Bu müdahaleler yaşlanma sürecini uzatacak ve cilt uzun süre genç ve gergin görünecektir. Bu tarz kırışıklık tedavilerine en iyi örnek yüz mezoterapisi tedavisidir. Mezoterapi hem cilde hem de saçlara uygulanabilen bir yöntemdir. Yenileyici olan ve cildi gerginleştirerek daha genç görünmesini sağlayan yüz mezoterapisi, sarkmalarda ve kırışıklıklardan şikayetçi olan birçok kişi için uygundur. Çok minik iğneler ile uygulanan ve cilde onu yenilecek maddelerin enjekte edildiği bu tedavi yöntemi büyük farklar yaratacak ve etkileri kısa süre içerisinde görülemeye başlanacaktır.

 

 Yüz mezoterapisi nasıl uygulanır?

 

Mezoterapi tedavisi tahmin edildiği kadar uzun süren bir tedavi değildir. Bunun için ilk adım cildin iyice temizlenmesidir. Temizlenen cilde iğnelerin hissedilmemesi için anestezi etkisi yaratacak bir losyon sürülecek ve losyon etkisini gösterdikten sonra uygulamaya geçilecektir. Özel ve faydalı maddeler ile hazırlanan karşım çok ufak olan iğneler ile cilt yüzeyine enjekte edilecek ve cilt bu maddeleri kullanarak kendisini yenilecektir. Tedavinin mantığı bu şekildedir ve uygulama hiç acı hissedilmeden tamamlanmış olacaktır. Ciltteki sarkmaları, gevşemeleri ve kırışıklıkları giderecek olan bu mezoterapi tedavisi sayesinde daha genç ve canlı bir cilde sahip olunması mümkündür.

 

 Yüz mezoterapisi kimler için uygundur?

 

            Yüz mezoterapisi yüz bölgesindeki yaşlılık etkilerinden şikayetçi olan kadın ve erkek herkes için uygundur. Hem yaşlılıktan hem de güneşin zararlı etkilerinden dolayı yeni yeni başlayan kırışıklıkların giderilmesini sağlayan bu yöntem cildindeki kırışıklıkların bir nebze düzelmesini isteyen herkese uygulanabilmektedir. Mezoterapi cilt gençleştirme noktasında etkili olan bir tedavi yöntemidir. Bu sebeple genellikle yaşı ilerleyen kişiler tarafından tercih edilmektedir.

 

 Yüz mezoterapisinin avantajları

 

 Mezoterapi cilt gençleştirme tedavisinin birçok avantajı ve olumlu özelliği bulunmaktadır. Bu avantajlardan ilki birkaç seansta etkisini gösterebilmesidir. Bu sayede kişi tedavinin ne denli işe yaradığını net bir şekilde görmüş olacaktır. Bunun yanı sıra herhangi bir acı ya da ağrı probleminin yaşanmadığı bu tedavi yöntemi anestezi etkili losyonlar ile yapıldığından yüz tamamen uyuşacak ve hiçbir şey hissedilmeyecektir. Tedavi için hazırlanan ve yüze enjekte edilen karışımın içerisinde alerjik bir etki yaratabilecek hiçbir şey bulunmamaktadır. Tamamen doğal olan karşım cildin yenilenmesi amacı ile hazırlanmaktadır.