Kazada kollarını kaybetti, ayaklarıyla resim yapıyor

Kazada kollarını kaybetti, ayaklarıyla resim yapıyor

Halkalı Kültür ve Sanat Merkezi (HKSM) iki özel sanatçının resim sergisine ev sahipliği yaptı. Geçirdiği kaza sonucu kollarını kaybeden Ayşe Işık ile engelli sanatçı Ahmet Vardar, birbirinden güzel sanat eserleriyle Küçükçekmeceli sanatseverler ile buluştu. Serginin açılışına Küçükçekmece Belediye Başkan Yardımcısı Besim Müftüoğlu ve çok sayıda sanatsever katıldı.

Geçirdiği bir kaza sonrasında 5 yaşındayken iki kolunu birden kaybeden Ayşe Işık, hayata küserek yaşadığı bir yılın ardından ailesinin de desteği ile ayakları ile hayata tutunduğunu anlattı. Ayaklarını elleri gibi kullanan ve her türlü ihtiyacını karşılayabilen Işık, yaptığı birbirinden güzel tablolarla büyük beğeni topladı.

Erkek berberiyken geçirdiği trafik kazası sonucu işini kaybeden, ressam bir eşle evlenen ve yaşama coşkusuna resim ile kaldığı yerden devam eden Ahmet Vardar ise, şimdiye dek pek çok sergi düzenledi ve çalışmalara imza attı.

Sanatı yaşama tutunmak, yaşamı renklendirmek olarak niteleyen iki sanatçıyı da tebrik eden Küçükçekmece Belediye Başkan Yardımcısı Besim Müftüoğlu, Küçükçekmece Belediyesi’nin her kesimden sanatçıyı desteklediğini ve desteklemeye devam edeceğini ifade etti.

Işık ve Vardar’ın son dönem yağlı boya çalışmalarının yer aldığı sergi, 17 Şubat’a kadar HKSM’de görülebilecek.