Kadının Sağlığı Toplumun Sağlığıdır

Kadının Sağlığı Toplumun Sağlığıdır
 
Kadının sağlıklı yaşamı kliniğimiz için vazgeçilmez bir ilkedir. Uzman kadromuz da bu konuda aynı şuur içinde bulunur. Bu sebeple kliniğimiz kadın hastalıkları ve doğum alanında ilerleyici ve geliştirici tedavi yaklaşımları benimsiyor. Bebeğin ve annenin gelişimi yaşamsal önem arz eder. Bu sebeple hiçbir aksaklık göstermeden çalışmalar yürütüyoruz. Bunun için kürtaj tedavisi kliniğimizde önemli bir yer tutar. Kliniğimiz İzmir kürtaj uygulaması veren kurumlar arasında baş sıralarda bulunuyor.
Kürtaj Nedir?
Kürtaj istekli gebelik alımlarında kullanıldığı gibi düşük sonrası gebelik kalıntıları ve ölü gebelikler için de kullanılan bir yöntemdir. Yasal olarak kürtaj yaptırma 10 haftadan önceki gebelikler için 18 yaşın üzerindeki kadınlar eşlerinden yazılı izin alarak uygulanabilir. Bu uygulama sadece gebelik alımı için değil gebelik dışında rahimde kalan yabancı materyaller alınması için de kürtaj uygulanır. Bu yöntem için kürtaj İzmir arayışı içine girenler için kliniğimiz her türlü desteği sunacaktır. Kürtaj için 18 yaşından küçük olanların velisinin yazılı izni gereklidir.
Kürtaj Nasıl Yapılır?
Kürtaj uygulaması için öncelikle ultrasonik inceleme yapılarak gebeliğin gelişimi incelenir ve kürtaj uygulanma durumu tespit edilir. Bu durumda hiçbir risk faktörü gözden kaçırılmaz. Bulunduğumuz il olan İzmir kürtaj alanında önemli bir konumda bulunsa da bazı kurumlar risklere dikkat etmeden bu uygulamaya girişebilir. Bu nedenle kürtaj İzmir içinde en güvenilir olarak kurumumuzda uygulanıyor. Kürtaj uygunluğu test edilen gebelikte vakum aspiratörleri kullanılarak kalem büyüklüğündeki tüplere gebelik vakum edilir.
Kürtaj Sonrası
Kürtajın ardından çeşitli ağrılar, kanamalar, adet düzensizlikleri ya da halsizlikler olabilir. Bu durumda hastanın doktorumuzla iletişime geçmesi gerekir.