22.7 C
Konya
Cumartesi, Haziran 15, 2024

İsveç’ten NATO Açıklaması: Artık Top Türkiye’de

İ

sveç Başbakanı Kristersson, ülkesinin NATO'ya katılım süreci hakkında, "Artık iş tamamen Türkiye'ye bağlı, Türkiye'nin vereceği karara da son derece saygı duyuyorum" dedi.

İsveç Başbakanı Ulf Kristersson, Finlandiya'nın NATO'ya üyeliğini onaylayan ancak ülkesine, taahhütlerini yerine getirmediği gerekçesiyle onay vermeyen Türkiye'nin kararına ilişkin yeni bir açıklama yaptı.

İsveç Başbakanı Ulf Kristersson, ülke olarak şu anda çok tehlikeli bir durumda olduklarını belirterek, İsveç'in NATO'ya girebilmesinin Türkiye'nin kararına bağlı olduğunu söyledi.
İsveç'in NATO'ya katılım süreci hakkında Aftonbladet gazetesine açıklamalarda bulunan Kristersson, Finlandiya'nın NATO üyeliğinin onaylanmasına sevindiğini ifade etti.

'ÇOK TEHLKELİ BİR DURUMDA YAŞIYORUZ'

Kristersson, "NATO'nun içinde olmadığımız için burukluğumuzu da bildirdim. Ülke olarak şu anda çok tehlikeli bir durumda yaşıyoruz, bunun anlaşılmasının zamanı geldi. Artık iş tamamen Türkiye'ye bağlı, Türkiye'nin vereceği karara da son derece saygı duyuyorum." değerlendirmesinde bulundu.

Türkiye'nin, İsveç'in NATO üyeliğini onaylamamasını sorumuzca bir hareket olarak görmediklerini belirten Kristersson, "Çünkü 1 Haziran'da yürürlüğe girecek bir terör kanunu var, işte o zaman Türkiye'ye verdiğimiz sözleri yerine getirmiş olacağız" dedi.

Benzer Haberler

Sosyal Medya

10,211BeğenenlerBeğen
3,912TakipçilerTakip Et
1,251AboneAbone Ol
- Advertisement -spot_img

Son Haberler