iPhone 6’ya Parmak İzi!

 iPhone 6’ya Parmak İzi!
Yeni kuşak telefonlarda her geçen gün gelişen teknolojiye bir yenisi daha eklendi. hususi şekilde tasarlanan program ile iPhone altı serisine yüksek güvenlik tedbiri alabilirsiniz.

Yeni kuşak iPhone’ların derhal hepsinde bulunan parmak izi sensörü boyut atladı, bundan sonra Apple’ın Mac bilgisayarlarını da kullanıcılar parmak izleriyle açabilecek.
PARMAK İZİ İLE BİLGİLERİNİZ DAHA GÜVENLİ!

FingerKey adını taşıyan bu Mac uygulamasının çabalama mantığı ise kolayca şöyle: evvel uygulamayı bilgisayarınıza indiriyorsunuz; peşinden cihazınızın Bluetooth bağlantısını açarak iPhone’unuzla birbirlerini görmelerini sağlıyorsunuz. Daha sonrasında iPhone’unuzun parmak izi sensörünü kullanarak yeni bir güvenlik anahtarı oluşturuyorsunuz. Böylece Mac’lerin kilidini açmak istediğinizde ilkin telefonunuzdan alakalı uygulamaya girip parmak izinizi taratmanız gerekiyor. Böylece şifreyle uğraşma derdi de ortadan kalkıyor.

Kriptolu bir sistem altyapısına haiz olduğundan emin bir uygulama olan FingerKey, Mac App Store’da 1.99 dolarlık fiyatla satılıyor.