İlahi Hayattır!

İlahi Hayattır!

İlahi dinimiz olan İslam'ın verdiği huzuru, peygamber efendimize saygımızı ve bağlılığımızı, Allah'a olan inancımızı ve hayranlığımızı ifade etmenin en güzel yoludur. İlahiler, içeriğinde bulunan sözleri ile insanın kalbinde bulunan ve en içten hislerini ortaya çıkarırken, aynı anda taşıdıkları birbirinden güzel melodiler ile bu hislerin en samimi biçimde hissedilmesini mümkün kılar. Bu sebeple, İslam dinine karşı beslediğimiz inancın ve sevginin daimi olması ve rabbimize yaklaşabilmek için ilahi dinlemeli, alternatif müzik türlerinden mümkün mertebe uzak durmalıyız. Bu hislerin daima ve her yerde dinleyebilmek amacın varsa sen de ilahi indir ki, bu ilahileri istersen bir cafede, istersen evinde, istersen arabanda, istersen iş yerinde dinleme fırsatı yakala.

İlahi Dinlemenin Faydaları

Akşam oldu ve artık evinizdesiniz. Güne başladığınızdan beri, günah dolu bu yaşamın içinde bazen sadece uzaktan gördüğünüz, bazen de bizzat yaşadığınız olaylar ruhunuzu bunalttı. Eve gelseniz bile sizi günaha çeken olaylar bitmedi. Belki karınız ile sorun yaşadınız, belki evladınız derslerde zayıf. İşte hayatın bütün bu kaosuna rağmen kalbinizi ferah kılmak, dünya kaygısından kurtulmak, takva sahibi olmak ve huzura erişmek için yapman gereken şey şu; İlahi dinle. İlahi dinle ki huzurlu ol!

İçerikte Bizi Neler Bekliyor?

Site içerisinde sizler için özenle ve dikkatle hazırlanmış çokça sayıda ilahi müzik bulacaksınız. Söz konusu kayıtlar site misafirleri için düzenli ve erişimi basit bir şekilde düzenlenmiş bulunmakta. İsterseniz ana sayfada sizler için seçilmiş eserlerden dilediğinizi dinleyerek huzurunuzu tahsis edebilir, isterseniz sayfanın sağında alfabetik olarak listelenmiş liste ve sanatçı isimlerinden istediğinizi seçerek bu ilahi kayıtlara kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Sitenin misafirleri için sunduğu bir diğer kolaylık ise ilahilerin listeler halinde hazırlanması. İstediğiniz zaman "Boşnak İlahileri" dinleyebilir, isterseniz 2017 yılında piyasaya çıkan ilahileri dinleyebilir, isterseniz farklı dillerde yayınlanmış ilahileri dinleyebilirsiniz. "En Güzel İlahiler" listesini açarak editörlerin site misafirleri için seçmiş oldukları ilahileri dinleyebilirsiniz.

İlahilerin Dosya Formatı Nedir?

Sitenin, misafirlerine sunduğu ilahi mp3 dosya uzantısı ile sunulmakta. Bu durum, bu ilahileri her çeşit kayıt yürütme aracında dinlenmeyi olanaklı sağlıyor. Daha az yaygınlığa sahip olan bir takım dosya uzantıları ile indirilen ses kayıtları her zaman her türlü kayıttan yürütme cihazında çalışmamakta. Bu durum da hevesle indirilen kayıtları farklı bir cihazda dinlemeye çalışan kişileri zora sokuyor. Fakat Mp3 formatında kaydedilmiş müzik dosyaları cepte taşınabilir müzik dinleme aletleri, Mp3 çalarlar, cep telefonları, bilgisayarlar, USB uyumu bulunan televizyonlar, taşınabilir USB hoparlörler ve daha birçok elektronik eşyada herhangi bir uyum sorunu göstermeksizin çalışmakta ve kullanıcılara bu anlamda bir zorluk yaşatmamaktadır.

 

İlahileri İndirilebilir mi?

Sitenin misafirlerine sağladığı hizmetlerden bir diğeri de, yayında bulunan eserlerin bilgisayarlara, cep telefonlarına, tabletlere indirilme imkanı sağlaması. Sitenin misafirlerine sağladığı bu kolaylık ile misafirler site içerisinde bulunan ve istedikleri ilahiler, site yönetimi tarafından misafirlerin istedikleri zaman indirilmeye mümkün halde. Siteye giriş yapan site misafirleri diledikleri anda Mp3 dosya formundaki bu eserleri bilgisayarlarına, cep telefonlarına, tabletlerine indirerek diledikleri zaman ve diledikleri yerde tekrar dinleme ve video kaydı şeklinde indirilmiş ise izleme şansına ulaşabiliyorlar.