İHA Hakkari temsilcisine Barış ve Kardeşlik ödülü

İHA Hakkari temsilcisine Barış ve Kardeşlik ödülü
İstanbul Hakkarililer Derneği tarafından “Barış ve Kardeşlik” adı altında düzenlenen kahvaltı programı büyük ilgi gördü.  Kağıthane Belediyesi’nin tesislerinde düzenlene kahvaltı programına Kağıthane Belediyle Başkanı Fazlı Kılıç, Başkan Yardımcısı Hasan Çakır, iş adamı Celal Özel, Trabzon Dernekler Federasyon Başkanı Dursun Çağlayan, Sinop Dernekler Federasyon Başkanı Nihat Atlaş, tekstilci Sezai Demir, Diyarbakır Dernekler Federasyon Başkanı Murat Gökan, Amasya Dernekler Başkanı İsmail Aktaş, iş adamı Hamdi Aktaş, Fatih Sultan Mehmet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Kaçar, Hatay Federasyon Başkanı Ahmet Açar, iş adamı Ramazan Kümek, Özgür Demokrat Aleviler Federasyon Başkanı İmam Balseçen, Van Federasyon Başkanı Yusuf Tüncil, ünlü türkücü Aydın Aydın, ünlü sinema yönetmeni Gani Rüzgar Şavata, Kağıthane Devlet Hastanesi’nde görevli Dr. Mehmet Şekeroğlu ile bazı üniversite öğrencileri katıldı.

Davetlilere Hakkari yöresine ait kahvaltı menüsünde yer alan bal, peynir, kaymak, helva, tandır ekmeği ve değişik kahvaltı çeşitleri ikramı yapıldı. Burada konuşan İstanbul Hakkarililer Derneği Başkanı Şemsettin Demir, ‘Barış ve Kardeşlik’ adı altında düzenledikleri kahvaltı programına katılan herkese ayrı ayrı teşekkür etti. Demir, “Kahvaltı programına katılan bütün federasyon başkanları, iş adamları ve sanatçıların derneğimize katkıları olmuştur. Bu katkılarından dolayı kendilerine teşekkür ediyorum. Roboski katliamı yıldönümü nedeniyle hayatını kaybedenlerin ailelerine başsağlığı diliyor ve bu olayların bir daha yaşanmaması temennisinde bulunuyorum.

Bizim her zamandan fazla birlik ve beraberliğe ihtiyacımız var. Bizler hepimiz kardeşiz ve aynı ülkede yaşıyoruz. Derneğimiz her geçen gün inşallah daha da gelişecek ve güzel hizmetlere imza atacaktır. Bu bir ilktir ve devamı gelecektir” dedi. Program sonunda Kağıthane Belediyle Başkanı Fazlı Kılıç, yaptığı konuşmada barış ve kardeşlik mesajları verdi. Kılıç, “Barış için herkesin üzerine düşen görevi yapması gerekir. Bizler hepimiz kardeşiz, birlik ve beraberlik içerisinde yaşamamız için hiçbir engel yoktur. Barış herkes için vazgeçilmezdir. Hepimizin barışa ihtiyacı vardır. Daha güzel ve barış dolu günlerde hep beraber oluruz” dedi.

İHA HAKKARİ TEMSİLCİSİNE BARIŞ VE KARDEŞLİK ÖDÜLÜ  Tarafsız ve objektif habercilikten dolayı İhlas Haber Ajansı (İHA) Hakkari Temsilcisi Feyzullah Taş için İstanbul Hakkarililer Derneği Başkanlığı tarafından hazırlanan plaket, Amasya Dernekler Başkanı İsmail Aktaş tarafından verildi. Daha sonrada İstanbul Hakkarililer Derneği, tarafsız habercilikten dolayı www.yüksekovaguncel.com Yazı İşler Müdürü Cahit Yiğit ve Kağıthane Belediyle Başkanı Fazlı Kılıç’a plaket takdimi yapıldı. Derneğe olan katkılarından dolayı da Hakkarili iş adamı ve ünlü türkücü Aydın Aydın’ın da aralarında bulunduğu 12 kişiye barış ve kardeşlik plaketi verildi. 

FEYZULLAH TAŞ