İçerik Pazarlamasında 2015 İçin Öngörüler

İçerik Pazarlamasında 2015 İçin Öngörüler

Dijital anlamda çok hareketli bir seneyi geride bırakırken, 2015 yılı için daha hareketli bir yıl bekleniyor. Özellikle basına ve ulusal medya kanallarına kadar uzanan reklamlardan, rekabet için oluşturulan çetin indirim savaşlarına kadar pek çok farklı yeni kanal kullanılarak karşımıza çıkan markalar yine boş durmayacak.

Günümüzde klasik yöntemlerin yerini almaya başlayan ve ülkemizde yeni bir kavram olan içerik pazarlaması, dünyada da 2006 yılında bir jargon olarak pazarlama içerisinde kendine yer buldu. Kişiselleştirilebilir ve kitlelere göre üretilen içerikler sayesinde markalar daha aktif olmaya ve dönüşüm oranı yüksek veriler elde etmeye başladılar. Türkiye’deki büyük perakende ve toptan büyük bütün firmalar internete giriş yapmakla kalmayıp, rekabetli bir ortam da oluşturdular.

Özellikle sosyal medyanın büyük bir patlama yaşadığı 2014 yılı dahilinde, pek çok marka stajyer olarak işe aldığı kişilerden şikayetçi durumda. Ne kadar önemli olduğu anlaşılan ve müşteri sadakatini yüksek tutabilecek olan sosyal medya, 2015 yılı içerisinde sosyal medya uzmanlarına emanet edilecek gibi duruyor.

2015 yılı için Türkiye’nin ilk analitik ve inbound pazarlama ajansı Netvent’inblogundaElif Çetin tarafından paylaşılan öngörü yazısında mobil uyumluluk konusuna da değiniliyor. Okumanızı tavsiye ediyoruz.