Hemoroid Tedavisi Çeşitleri

Hemoroid Tedavisi Çeşitleri

Hemoroid tedavisi birçok farklı çeşitte yapılmaktadır. Fakat bu çeşitler incelendiği vakit özellikle ameliyatsız yöntemlerin ameliyatlı yöntemlere oranla daha fazla tercih edildiği rahat bir şekilde görülmektedir. Çünkü ameliyat hem sancılı bir süreçtir hem de ameliyat sonrası kişilerin hastane yatışı gerekirken oturma konusunda belli bir süre sıkıntı yaşarlar ve pansuman gibi şeylerden dolayı hastaneye sürekli gitmek durumunda kalırlar.

Fakat ameliyatsız tedavi yöntemlerinde yukarıda sayılan hiçbir unsur oluşmaz ve kişi tedavi olduğu dakikadan itibaren özgürdür ve hemoroid yani halkın deyimiyle basur tamamen ortadan kalkacaktır. Özellikle birçok farklı tedavi yöntemleri sayesinde de doktorlara da birçok alternatif sunmaktadır. Bu tedavi yöntemlerini kısaca incelemek gerekirse neolaser, lazer ve lastikle boğma yöntemleri ön plana çıkmaktadır. Özellikle lastikle boğma yöntemi oldukça yeni bir yöntemdir ve lazer yöntemiyle beraber de kullanılmaktadır.

 

Hemoroid Neden Oluşur ve Nasıl Anlaşılır?

Basur yani tıp diliylehemoroid genel olarak kabızdan dolayı oluşan bir hastalıktır. Bu sebeple kişiler kabız oldukları vakit kesinlikle ıkınma olayını abartmamalıdır çünkü özellikle ıkınma basura yol açacaktır. Bunun yanı sıra sürekli oturma, alkol, kalın bağırsak kanseri, gebelik ve doğum gibi sebepler de hemoroide yol açmaktadır. Bu sebeplerin bazıları kişilerin dikkat edebileceği meselelerken bazıları maalesef kişilerden bağımsız bir şekilde gerçekleşmektedir. Bundan dolayı bir kişi ne kadar dikkat ederse etsin basurdan kaçamayabilir.

Hemoroid aynı zamanda anlaşılması kolay hastalıklar arasında yer almaktadır. Basur olan kişilerin makat bölgesinde sürekli bir kaşıntı oluşacaktır. Bu kaşıntı sonrasında kanama, ağrı ve popo üstü oturma konusunda sıkıntı yaşanmasıyla kendisini göstermeye devam edecektir.

 

Climed Amacı

Climed 2002 yılında kurulmuş olup İstanbul'un çeşitli bölgelerinde hizmet veren bir sağlık kuruluşudur. Sağlık için her şey sloganıyla başlayan ve bu sloganla da devam eden Climed'demuayaneler ücretsiz bir şekilde yapılırken aynı zamanda VIP taşımacılık da ücretsiz bir şekilde hastaların hizmetine sunulmaktadır.

Zaman oldukça kıymetlidir ve bu sebeple kişiler ameliyat olup 1-1.5 ay günlük hayatlarından uzak kalmak istemezler bu sebeple de kişiler Climed'de ameliyatsız bir şekilde tedavi olup günlük hayatlarına devam ederler.