HalkBank Taşıt Kredisi

HalkBank Taşıt Kredisi

Dilerseniz artan taksitli veya azalan taksitli ödeme planı seçenekleriyle kredi taksitlerinizi gelirinize uygun olarak belirleyebilir veya ilk taksitinizi 2 ay erteleyebilirsiniz. 120.001 TL üzeri tutarlarda kredi vadesi 48 aydır. Yıllık maliyet oranı; faiz, tahsis ücreti ve vergileri kapsamakta olup örnek vade ve tutar üzerinden hesaplanmıştır. Tahsis ücretine %5 Banka Sigorta Muamele Vergisi (BSMV) dahil edilmiştir.

 

Son olarak Kamu bankaları, Türkiye’de üretilen araçlara özel faiz uygulaması başlattı. Kamu bankası olan Halk Bank yeni bir kredi kampanyası başlattı. Kampanyayı başlatan Banka 0.49 ve 0.69 oranı ile kredi vereceklerini duyurdu. Merkez Bankası'nın 325 baz puanlık ikinci faiz indiriminin ardından kredi faizlerini indiren bankalar  otomotiv için özel taşıt kredisi paketi hazırladı. Halk Bankası yaptıkları açıklama da, Türkiye’de üretim yapan otomotiv markaları ile işbirliği ile yerli üretimi desteklemek amacıyla gerçekleştirdiklerini duyurdu.

 

Binek otomobilde 50 bin-120 bin TL kredide 18-36 ay vade için aylık faiz oranı yüzde 0.49-0.69 bandında uygulanacak. Ticari araçta 72 bin-120 bin TL kredide 30-60 ay vadeli kredi için aylık yüzde 0.49-0.69 faiz oranı geçerli olacak. Bankalar yerli üretim olan otomobillere yönelik kredi faiz oranını yüzde % 0.49 ile yüzde % 0.69 arasına çekti. 1 Ekim'de başlayacak kampanya yılsonuna kadar geçerli ve araçların 0 kilometre olması gerekiyor.
 

KAMPANYA DÖNEMİ BAŞLANGIÇ VE BİTİŞ TARİHİ:

01.10.2019 – 31.12.2019

 

ANLAŞMALI OTOMOTİV FİRMALARI ŞÖYLE:

Ticari Araçlar: Fiat, Ford, Isuzu, Karsan, Temsa

Binek Araçlar: Fiat, Honda, Hyundai, Renault Mais

 

HalkBank Taşıt Kredisi Başvurusu

Halkbank Taşıt Kredisi Kullanma Şartlarını yerine getirmeniz için şu maddelere dikkat edilmelidir.

18 yaşını doldurmuş olmanız

Kredi çalışmalarınızın genel olarak düzgün olması

Gelirinizi resmi olarak kayıtlandırabiliyor olmanız

Not: Taşıt kredisi en fazla 60 ay vade ile kullanılabilir.

 

Halkbank Taşıt Kredisi İçin İzlemeniz Gereken Adımlar

1. Kullanmak istediğiniz taşıt kredisi tutarını belirleyin.

2. Ödemeniz gereken aylık taksit tutarını ve toplam geri ödeme tutarını göz önünde bulundurarak bütçenize en uygun vadeyi seçin.

3. Başvuru formundaki iletişim bilgilerinizi ve kişisel bilgilerinizi hatasız doldurun.

4. Talep edilen evrakları bankaya eksiksiz bir şekilde iletin.

5. Belirtilen süre içerisinde kredi sözleşmesini imzalayın.

 

Halkbank Taşıt Kredisi Başvuru Evrakları

Nüfus cüzdanı

İkamet belgesi veya fatura

Araç Ruhsat fotokopisi

Gelir Belgesi:

Memurlar: Maaş bordrosu

Özel Sektör Çalışanları: Maaş bordrosu ve şirket imza sirküleri

Emekliler: Emekli aylık dökümü

Şirket Ortakları: Güncel vergi levhası, bilanço, gelir tablosu, imza sirküleri ve oda kayıt belgesi

Çiftçiler: Çiftçilik belgesi, arazi tapu fotokopileri

Gayrimenkul Kira Geliri Olanlar: Tapu belgesi, ilgili kira kontratı

 

 

Yeşil Işık Taşıt Kredisi (sıfır km taşıtlar için) 

Banka tarafından kolay araç sahibi olabilmeniz için sizlere sunulmuş olan düşük faizli taşıt kredisidir. 0 km aracınızı hemen alıp, ödemelerinize dilerseniz 3 ay sonra başlayabilirsiniz. Bankadan kullanmış olduğunuz 20.000 TL* tutarındaki kredinizi, %1,25 faiz oranı ile 60 aya varan vade ve 507,87 TL taksitle ödeyebilirsiniz.

Yeşil Işık Taşıt Kredisi (2. el taşıtlar için)

2. El istediğiniz araca kolayca sahip olabilmeniz için sizlere sunulan kredimizdir. 2.el aracınızı hemen alıp, ödemelerinize dilerseniz 3 ay sonra başlayabilirsiniz. 2.el aracınız 5 yaşını geçmediyse bu krediden faydalanabilirsiniz. 20.000 TL* tutarındaki kredinizi, %1,43 faiz oranı ile 60 aya varan vadeler ve 536,49 TL taksitle ödeyebilirsiniz.

Tamamen yerli sermaye ile hizmet veren Halkbank, ihtiyaç sahiplerine 48 aya kadar vadeli taşıt kredisi imkanı sunuyor. Cazip faiz oranları ile öne çıkan sıfır ve ikinci el taşıt kredileri, satın aldığı aracın kasko işlemlerini Halkbank aracılığı ile gerçekleştiren müşteriler için indirimli faiz oranları ile geliyor.

Sıfır otomobillerde, taşıt kredisi kullanmak isteyenler için, kredi tutarının taşıtın değerine oranı; taşıtın nihai fatura tutarı 50 bin TL’na kadar olanlarda %70, 50 bin TL ve üzeri olanlarda 50 bin TL’na kadar olan kısmı için %70, 50 bin TL’nin üstünde olan kısmı için %50 olarak uygulanıyor. İkinci el taşıt kredisi için ise, 5 yaşına kadar araçlar için kasko değeri esas alınıyor.

Halkbank, oto kredisi kullanan müşterilerine, artan veya azalan taksitli ödeme planı da sunuyor. Ayrıca, kredi taksitlerinizi gelirinize uygun olarak belirleyebiliyor ya da ilk taksitinizi 2 ay erteleyebiliyorsunuz.

 

 

 

KAYNAK: https://www.eniyisikredi.com/halkbank-tasit-kredisi/