Giresun 'gabuğunu' kırıyor

Giresun 'gabuğunu' kırıyor
Gecenin ilk konuğu “Sosyal Belediyecilik” sunumuyla, Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı oldu. Çoğunluğu gençlerden oluşan kalabalık bir gruba hitap eden Başkan Çağırıcı, Bağcılardaki hizmetleriyle ilgili kapsamlı bir sunum yaptı. Başkan Çağrıcıya program sonunda Federasyon Başkanı Hasan Turan değerli bir tablo hediye etti. Akşamın ikinci konukları Şebinkarahisar Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Hakan Özbay ve yönetim kurulu üyeleri oldu.

Derneğin 50. Yıl kutlama programına davet ve katkı taleplerini Turan’a ileten heyet, federasyonun çalışmalarından övgüyle söz ettiler. Başkan Hasan Turan’ı artık daha yetkili ve etkili mercilerde görmek istediklerinin özellikle altını çizen konuşmacılar “ Başkan içimizden biri, kendisine güvenimiz tamdır, çıkacağı yolda her türlü desteği vermeye hazırız ve arkasındayız, artık hak ettiği yerde olmalı” dediler. Giresun camiasına hizmetlerinden dolayı Hasan Turan’a birde plaket veren heyet, tüm hemşerilerini 17 Ocak Cumartesi günü Abdi İpekçi Spor Salonunda yapılacak olan kutlama programlarına davet ettiler.

Genişletilmiş İl Başkanları toplantısına katılmak üzere Edirne’ye gelen AK Parti Giresun İl Başkanı Hasan Aydın ve İl Genel Meclisi Başkanı Mürşit Gürel ile Giresunspor eski başkanı Ömer Ülkü’den oluşan heyet akşamın son konuklarıydı. "Ben bu bölgenin yerlisiyim, üniversite yıllarım Bahçelievler’de geçti" diyen Mürşit Gürel, “Giresunluların birbirlerine karşı sevgisi var, bir araya gelmeyi sürekli arzu eden gurbetçiler olarak biz pancar çorbası ve hamsi yemeye Bakırköy’e ya da Kadıköy’e gidiyorduk” dedi. Gençlerle bir arada bulunmaktan mutlu olduğunu belirten Başkan Aydın, siyasette gençlere ve hanımlara yeterli desteği vermeliyiz dedi.

Giresun Federasyonunun çalışmalarından da övgüyle söz eden Aydın, Hasan Turan’ın, dönemin Başbakanı Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın da bulunduğu Bağcılardaki toplantıda yaptığı konuşmaya vurgu yaparak, “Giresun gecesi görmeye değerdi, Giresun Federasyonu’na çalışmalarından dolayı teşekkür ederiz, Giresun 'gabuğunu' kırıyor, federasyon önemli işlere imza atıyor.

İş alanında, siyasi alanda, sivil toplumda zaten varsınız ama siyasette ve iş alanında daha fazla olmanızı istiyoruz. Şuna inanıyorum ki, bu imkânlar içerisinde böylesine sosyal faaliyetlerde bulunan kardeşlerim eğer imkânları artarsa değme keyfine. O zaman Giresun uçar gider diye düşünüyorum” dedi. Bizim dernekçiliğimiz Hasan Turan’la ivme kazandı diyerek sözlerine başlayan Ömer Ülkü, “Gençlerimizin her hafta burada toplanmaları, federasyon merkezinin böylesine seçkin bir mekân haline gelmesi, okuyan gençlerimize burs temini gibi daha onlarca hizmet yapılıyor. Ben Giresunspor için ceza evinde yatarken ailemden sonra beni en fazla ziyaret eden arkadaşım Hasan Turan'a başarılar diliyorum. Hasan Turan’ın ‘Giresun Gabuğunu Kırdı’ sloganı tuttu” dedi. Gençlere de hitap eden Ülkü, “Hasan Bey bundan sonraki dönemlerde bize çok lazım, müthiş bir performans gösteriyor, onun daha ileri gitmesi için destek verin arkasında yürüyün, hepiniz yardımcı olursanız bu süreç daha iyi noktalara doğru gider“ dedi.