Gerçek Konuşma İngilizcesi Nasıl Öğrenilir? 4 Püf Nokta

Gerçek Konuşma İngilizcesi Nasıl Öğrenilir? 4 Püf Nokta
İngilizce dili öğrenmek, günlük hayatta rahat bir şekilde İngilizce konuşmak anlamına gelmiyor. Dilin gramer hali çoğu zaman günlük rutin hayat içinde zorlama kalabiliyor. Bu noktada İngilizce dilini konuşma dili olarak öğrenmek oldukça önemli.

Hello, How is your day going? Hope it's fine.

Hey, how's your day? Good, huh?

Filmlerde ya da günlük hayatta karşılaştığımız dil çoğu zaman 2. Örnekte göreceğimiz dil olmaktadır. Dilin samimi kullanılmadığı anlarda bile birçok geleneksel kullanım ile karşılaşmak mümkün. Bu noktada dili tam olarak kavramak için yapılacak birçok şey var. Sizler için hazırlanan bu yöntemlerden sadece biri ile bile yolun çoğunu tamamlamanız mümkün olabilmektedir.

Konuşma Dili İngilizcesi Öğrenmenin Yolları

1) İnternet Online İngilizce Konuşma!

Dil öğrenmek isteyen öğrencilerin bulunduğu birçok platform bulunuyor. Bu platformlar üzerinden ana dili İngilizce olan ya da İngilizce öğrenmeye çalışan kişilerle bolca iletişim kurun. Dili konuşma dili olarak kavramanın en iyi yollarından biri sizin düzenli olarak kuracağınız bu kişisel iletişim olacaktır. İletişim sırasında normalde günlük hayatta karışılacağınız birçok terimle öncesinde karşılaşacak ve benzer durumlar için hazırlıklı olmayı sağlayabileceksiniz.

2) Karşında Olan İnsanları Yönlendirmekten Korkma

Dili öğrenme sürecinde atladığın noktalar senin için büyük bir sorunun oluşmasına neden olabilir en önemlisi kötü bir alışkanlık kazanmana sebep olabilir. Bu nedenle iletişim sırasında karşında olan insanlara sıkça daha yavaş konuşmalarını, tekrar telaffuz etmelerini ya da ne anlama geldiğini sor. İletişim kurduğun kişilere sorduğun bu sorular dili daha iyi kavramanı sağlayacaktır.

3) Farkındalığını arttır!

İngilizce konuşma seviyeni arttırmak için farkındalığını mutlaka arttır. Sözcüklerin hangi ortamlarda ne için nasıl kullanıldığına dikkat et. Film kitap ya da ikili iletişimlerde insanların hangi durumlarda nasıl bir kullanım içerisine girip, ne tür tamlamalar kullandığına göz gezdir. Konuşurken sürekli gramer endişesi ile konuşma, iletişim kurduğun insanlar seni mutlaka anlayacaktır. Dil içerisinde kullanım düzenin ise iletişim kurdukça artacaktır.

Çevrende duyduğun kullanımları ya da bir film izlerken duyduğun farklı kullanımları not alarak bildiğin kullanımlarla eşleştir. Sesli olarak bu kullanımlarla ilgili kendin de örnek vererek, öğrenme sürecini hızlandırabilirsin.

4) Senaryolar İle Kendini Geliştir!

Senaryo yöntemini ezber sistemi ile karşılaştırmadığın sürece oldukça faydalı olacaktır. Günlük yaşamında ya da gelecekte karşılaşabileceğin durumları senaryo haline getirerek, metinler yaz. Bu metinleri sesli olarak dile getirerek, kendini bu durumlara hazırla. O an geldiğinde yazdığın metinler ve konuşabilmenin özgüveni senin yeni cümleler kurmanı sağlayacaktır. Bu noktada yazının başında belirttiğimiz gibi asla günlük rutinlerini bir ezber haline getirme. Dili en rahat olduğun şekilde konuşmalısın. Unutma, gerginken ana dilini konuşmakta ya da kendini ifade etmekte bile zorlanabilirsin. Bunun dil seviyenle bir ilgisi yok.

Preply Online İngilizce Kursu

Bonus: Preply İle Online İngilizce Kursu!

Dünyanın her yerinden İngilizce hocalar ile online ders yaparak konuşma dilini çok daha hızlı bir şekilde geliştirebilirsin. Preply üzerinden dilediğin öğretmen ile online İngilizce konuşma dersleri gerçekleştirebilir ve bu sayede hızlı bir şekilde telaffuzunun gelişmesini sağlayabilirsin. İngilizce dilini öğrenirken önemli olan tek şeyin okuma ve yazma olduğunu düşünürsen, gündelik hayatta ve iş pratiğinde kullanamadığın çok sayıda bilgi edinmiş olursun. Bu bilgiler ne yazık ki seni bir sonraki adıma götürmez. Preply en iyi online İngilizce kurslarından biridir.

Preply üzerinden seçeceğin İngilizce öğretmeni eşliğinde modern yöntemler ile dil öğrenme sürecinde, edindiğin tüm bilgileri pratik olarak kullanabildiğin online İngilizce dersleri alacaksın.