Fındık rekoltesi her kesimi etkiledi

Fındık rekoltesi her kesimi etkiledi
Giresun Ticaret Sanayi Odası, fındık rekoltesinin düşük olmasından dolayı olumsuz etkilenen esnaf ve iş adamlarının bankalardaki şartlarının iyileştirilmesine yönelik çalışma başlattı. Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Başkan Hasan Çakırmelikoğlu, banka şubelerinin sorumlularıyla bir toplantı düzenledi.

Toplantının içeriğine dair GTSO Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu, şu bilgileri verdi; “Giresun’da fındıkta yaşanan zirai don afeti yalnızca üreticilerimizi, fındık tüccarlarını değil her kesim esnaf ve işadamlarını etkilemiştir. Bundan dolayı bizlerde banka şubelerimizin yetkilileriyle bir araya gelerek üyelerimizin bankalarla olan ilişkilerinde çalışma koşullarının iyileşmesine yönelik bir takım çalışma başlattık.

Bizim bankalardan taleplerimiz ise oda üyelerimize uygun kredi ve ödeme koşullarının esnetilmesi,ilçelerde bulunan üyelerimizin havale masraflarının alınmaması, kart ve hesap işletim aidatlarında fahiş fiyatların standarda çekilmesi ve oda üyelerine yönelik verilecek kredilerin avantajlı hale getirilmesidir.Bu taleplerimiz doğrultusunda bir görüşme yapılacaktır.” 

AHMET BİLGE