Evlerinize Doğan Bir Dokunuş Yapın

Evlerinize Doğan Bir Dokunuş Yapın

Evlerinizin en zarif objeleri şüphesiz çiçekler! Evinizin ambiyansını değiştiren ve enerjisini yükselten çiçekler, dekorasyonunuzun da en önemli parçalarından. Ahşapla uyumu ile dekor olarak da tercih edilen çiçekler arasında en popüler olanlar ise teraryum ve bonsai bitkileri oluyor. Teraryumlar, cam fanuslar içinde mini bir dünya sunuyor. Özenle hazırlanan teraryumların, loş bir ışıklandırma ile daha hoş göründüğünü de söylemeden geçmeyelim. Evinizi aydınlatan spot ışıklar ile, teraryumun yarattığı dünyayı daha etkileyici hale getirebilirsiniz. Özellikle abajur yanlarına yada kitaplığınıza çok yakışacak teraryumları, siz de evlerinizde tercih edebilirsiniz.

 

Bonsai bitkileri Japonya’dan tüm dünyaya adını duyurmayı başarmıştır. ‘’Bon’’ kelimesi saksı, ‘’sai’’ kelimesi ise ağaç anlamı taşıyor. Minyatür görüntüsüyle dikkat çeken bonsailer, ağaç görünütüsü sebebi ile de tercih ediliyor. Çok fazla su ihtiyacı olmayan bonsai bitkileri, kolay bakımı ile de evlerinizin baş köşesinde yerini alacak. Evinizin iç mekanlarına tercih edebileceğiniz gibi balkon ve teraslarınızda da bu bitkilerin enerjisinden faydalanabilirsiniz. Bunun yanı sıra kaktüs ve sukulentlerle de bir ahenk yakalamanız mümkün. Çiçeklerle beraber dekorasyonunuza yardımcı olacak bir diğer tavsiyemiz, evinizin tasarımına uygun bir şekilde, çakıl taşı, deniz kabuğu, kum gibi elementleri, uyumlu bir kompozisyon yaratarak kullanabilirsiniz. Evinizde bir bütünlük yakalamak için, ahşap ve çiçeklerin dışında hasır malzemeli dekorlar kullanarak yaşam alanınıza natural bir görünüm kazandırabilirsiniz. Kimi zaman halınızın bir köşesine koyabileceğiniz hasır puflar yada terasınıza koyabileceğiniz hasır veya rattan salıncak ile bu görüntüyü yakalamanız mümkün.

 

Konya çiçek siparişi verirken, tüm bu önerilerimizi dikkate alarak evinizde hoş bir ambiyans yaratabilirsiniz. Hayatınızı güzelleştirmek için ufak dokunuşlar bile yeter! Yaşadığınız yeri daha keyifli hale getirerek, yaşamınızı da değiştirmiş olacaksınız.