Evde Spa Nasıl Yapılır?

Evde Spa Nasıl Yapılır?
 

Merkezlere giderek spa seansı uygulatma gibi bir imkanınız bulunmaktadır. Bu seanslar sırasında hem aromatik yağlar hem de şifalı olduğuna inanılan bazı taşlar da kullanılmaktadır. Merkezler arasında seçim yaparken muhakkak temiz olmasına özen gösterilmelidir.

Evde spa nasıl yapılır sorusu da son dönemlerde en sık dile getirilen unsurların başında gelmektedir. Evde uygun bir ortamı olan ya da banyosunda zaten hali hazırda bu iş için ayrılmış bir alanı olan kişiler evde uygun adımları takip ederek kendi kendilerine seans uygulama imkanını elde edebilirler. Seans sırasında kesinlikle riskli olan hareketlerden sakınılması gerekmektedir. Riskli hareketler ile beraber,kaslarda ya da yumuşak dokularda zedelenmeler meydana gelebilmektedir.

Evde Spa Seansı İçin Gerekli Olan Adımlar

Spa merkezlerinde uygulanan seansları kampanyalı bir şekilde yakalayabilirseniz 50-100 lira arasında değişim gösterebilmektedir. Bu tür bir masraf için bütçenizde bir ödenek söz konusu değilse kendi kendinize de gerekli olan adımları takip ederek bir spa seansı uygulayabilirsiniz.

  • Öncelikle spa seansı için uygun bir alanın yaratılması gerekmektedir.

  • Düz olarak yüz üstü uzanabileceğiniz bir alan oluşturduktan sonra ortamda hoş koku oluşturması ve ambiyansı tazelemesi adına farklı kokulu mumlar ya da tütsüler yakmalısınız.

  • Elinizde bulunan şifalı taşları dezenfekte etmelisiniz. Elinizde herhangi bir şifalı taş yoksa blok şeklinde satılan tuzlar bile bu seans sırasında kullanılabilmektedir.

  • Yağları hazırlayın. Seans sırasında kullanılacak olan yağları hazır bulundurmalısınız. Bu yağların herhangi birine asla alerjiniz olmaması gerekmektedir. Alerji testini hemen uygulama öncesinde el bileğinizin iç kısmına uygulayarak sağlayabilirsiniz.

Evde spa nasıl yapılır sorusunun yanıtı bu adımlara bakılarak ortaya koyulabilmektedir. Bu noktada dikkate alınması gereken temel nokta, uzmanlığa sahip olmayan herhangi bir yakınınızın size masaj yapmasına asla izin vermemeniz gerektiğidir. Farklı ve yanlış kaslara baskı yapılması ile beraber sakatlıkların meydana gelmesi bile söz konusu olabilmektedir.

Kaynak: http://gozdemasaj.com/