Ev Taşımanın Püf Noktaları

Ev Taşımanın Püf Noktaları

Eşyaların paketlenmesinden tutun nakliye firmasının seçimine kadar çok hassas davranılmalıdır. Programlı olmak bu süreç içerisinde en çok işinize yarayacak faktörlerin başında gelmektedir. Paketleme işlemlerinden ev temizliğine kadar her bir detayın düzenli yapılması süreci kolaylaştıracaktır.

Güvenilir Nakliyat Firması Seçimi: Daha önce bir tanıdığınız tarafından kullanılmış olan ya da iş birliği kuran kişilerin memnuniyet ile bahsettiği nakliye firmalarını tercih etmelisiniz. Bu şekilde en azından araca yükleme ve indirme işlemleri ile alakalı olarak bir sorun yamayacağınızı garantilemiş olursunuz.

Eşya Paketleme İşlemleri Nasıl Gerçekleştirilmelidir?

Ev taşımanın püf noktaları konusunda özellikle eşya paketlemesine dikkat etmelisiniz. Bu konuda göz önünde bulundurulması gereken temel noktalar;

  • Kırılacak olan materyallerin kesinlikle kağıtlara ya da gazeteye sarılarak kutulara yerleştirilmesi gerekmektedir.

  • LCD ekran televizyonunuzun kutusunu atmamanız tavsiye edilmektedir. Bu tür taşıma işlemlerinde LCD televizyon en güvenilir şekilde kendi kutusu içerisinde gönderilecektir. Kutu içerisinde yer alan köpükler sayesinde kırılma ya a hasar görme gibi bir sorun da meydana gelmeyecektir.

  • Eşyaların kutulanması sırasında hangi kutuda hangi kategoriye uygun bir ürün bulunduğu ile alakalı olarak not düşmeyi de unutmamalısınız. Bu şekilde yeni evinize yerleşirken büyük kolaylıkla eşyalarınızı yerlerine koyabilirsiniz. Özellikle mutfak eşyalarının kutuları üzerine kırılabilir olduğuna dair uyarıların yapıştırılması da önemli unsurlardandır.

  • Dökülebilecek olan malzemelerin paketlenmesi sırasında birkaç kat poşete sarılması ortaya çıkabilecek kazaları önlemek için en uygun yöntemlerden bir tanesidir.

  • Beyaz eşyaların aksamlarının prosedürlere uygun sökülmesi konusunda da yetkililer uyarılmalıdır.

Mobilyanızı henüz yeni aldıysanız yetkilileri arayarak kısa bir süre içerisinde mobilyalara herhangi bir zarar gelmeden söküm işlemlerinin gerçekleşmesini sağlayabilirsiniz.

Temizlik Hususu: Hem yeni evinizin hem de çıktığınız evin temizliğine çok büyük önem vermelisiniz. Çıktığınız evi de kaba şekilde de olsa bir temizliğe tabi tutmanız yeni gelecek kişilerin işlerini kolaylaştıracak olan unsurlardan biri olacaktır.

Kaynak: http://harbutnakliyat.com/